10 komentāri

Partijas ar nozaru pārstāvjiem rīko kārtējās debates par to, kādam jābūt nākamajam valsts prezidentam. Šodien uz diskusiju tika aicināti pasažieru pārvadātāji, kas savā asociācijā apvieno 10 tūkstošus autobusu un taksometru vadītāju. Sarunā gan piedalījās tikai daži uzņēmumu vadītāji.  Bet plašākas diskusijas raisīja vairāki apspriestie kritēriji, piemēram, prezidenta vecums vai seksuālā orientācija. 

Pasažieru pārvadātāju asociācijā ir apvienojušies ap pussimts uzņēmumu, kuros strādā tūkstošiem cilvēku, tomēr uz Vienotības rīkoto diskusiju, kādam jābūt nākamajam Valsts prezidentam, bija ieradušies tikai astoņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņi izvirzīja virkni prasību, kādām jāatbilst prezidentam – ar maģistra grādu, labām latviešu, angļu un vēlams arī krievu valodas zināšanām, valstiski domājošam, diplomātiskam, psihiski veselam un ar humora izjūtu.

Vairāki kritēriji izraisīja diskusijas. Piemēram, par to, vai prezidentam ir jānosaka maksimāli pieļaujamais vecums.

Vairākums vienojās, ka prezidentam vecuma cenzs nav jānosaka. Tāpat pēc diskusijām tika panākta vienošanās, ka prezidentam ir jābūt ar heteroseksuālu orientāciju.

Pasažieru pārvadātāji uzskata, ka prezidenta amata cienīgi ir trīs kandidāti – Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, tiesnesis Egils Levits un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete. Tātad izbrāķēts gan esošais prezidents Andris Bērziņš, gan vienīgais oficiāli nosauktais kandidāts Mārtiņš Bondars.

Tomēr par vienu vispiemērotāko kandidātu viņi vienoties nespēja -Auziņš un Levits abi saņēma četras balsis.

Vai tas liks partijām arī izvirzīt šos kandidātus, diskusijas dalībnieki šaubās. Tāpat tika pausta nožēla, ka nebija ieradies neviens Saeimas deputāts.

Taču, kā ieguvums no šādiem diskusiju cikliem tiek saskatīta iespēja salīdzināt sabiedrības vēlmes ar deputātu rīcību prezidenta vēlēšanās, kas notiks šovasar.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl