Šoferi joprojām “iekrīt” ar nederīgu medicīnisko izziņu

Komentāri

Šogad vairāk nekā 2000 autovadītāju sodīti par to, ka viņiem ir beigusies medicīniskā izziņa. Par šādu pārkāpumu jāatvadās no naudas un arī “tiesībām”, līdz izziņa tiek nokārtota.

41 000 šoferīšu šīs izziņas nav, un tas nozīmē, ka piedalīties ceļu satiksmē nedrīkst.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ēriks iziet medicīnisko komisiju un ir atnācis pie acu ārsta. Par to, ka medicīniskā izziņa viņam ir beigusies pirms pieciem gadiem, Ēriks uzzinājis pirms mēneša, kad bija atnācis uz CSDD reģistrēt jauno transporta līdzekli.

Ēriks
autovadītājs

Paskatījās datorā un pateica, ka ir beigusies. Paveicās, bet būtu labi, ja būtu kaut kādi atgādinājumi.

Ēriks nezināja arī to, ka sods par braukšanu ar nederīgu medicīnisko izziņu ir 40 eiro un par to uz laiku jāatvadās no “tiesībām”, jo tās bez šīs izziņas nav derīgas. Bieži vien autovadītāji, kuri par to tiek sodīti, uzreiz dodas iziet medicīnisko komisiju, jo pēkšņi nevar braukt pie stūres un paliek bez tiesībām, stāsta Samariešu apvienības Medicīniskajā komisijā.

Inese Vectirāne
LSA Medicīniskās komisijas vadītāja

Ir tādi cilvēki, bet viņi to neatklāj, tikai dažreiz saka: paldies, esam izgājuši med. komisiju un tagad jādodas pakaļ mašīnai.

Derīga medicīniskā izziņa ir 852 000 autovadītāju, tomēr 41 000 to nav nokārtojis. Šogad par izziņas termiņa neievērošanu sodīti vairāk nekā 2000 cilvēku. Tendence ir pozitīva – pirms diviem gadiem par šo pārkāpumu sodīti par ceturtdaļu autovadītāju vairāk, taču vienalga šie skaitļi runā paši par sevi – ne visi šoferi atceras par to, ka izziņa, parasti B kategorijas ieguvējiem tā ir derīga 10 gadus, ir beigusies. Tagad tā nav jāvadā līdzi, izziņa ir pieejama tikai elektroniski.

Iziet medicīnisko pārbaudi nepieciešams arī tāpēc, lai konstatētu, kādas veselības problēmas autovadītājam var būt. Jo ik gadu Latvijā ir reģistrēti vairāki smagi ceļu satiksmes negadījumi, kuri notikuši tikai dēļ tā, ka šoferiem palika slikti uz ceļa.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl