Šoferi iekārtojas darbā Vācijā caur legālu firmu Rīgā, taču tiek “piečakarēti”

2 komentāri

Vilinoša vakance – autovadītājs Vācijā ar algu 8,5 eiro stundā. Darbs atrasts oficiāli – caur oficiālu, Anglijā reģistrētu firmu. Divi vīrieši paraksta līgumu un aizbrauc darbā uz Vāciju. Tomēr tur rādās visai nelāga aina – alga netiek maksāta pilnā apmērā, turklāt, izskatās, ka vīrieši tur strādā nelegāli.

Izrādās, ka vīrieši Vācijā atrodas nelegāli, un viņiem tiek piekodināts – “ja jums policijā vaicā, nekādā gadījumā nedrīkst teikt, ka strādājat šajā firmā”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja vēl tā nebūtu gana – darba stundas netiek pienācīgi uzskaitītas, tādējādi netiek saņemts atalgojums par padarīto darbu pilnā apmērā, bet darba devēja attieksme ir nekorekta. Rezultātā – šķietami vilinošs darbs sagādā tikai milzu vilšanos.

Foto

Bet darbs taču atrasts, izmantojot legālu firmu?

Raidījums Bez Tabu dodas uz šo uzņēmumu, kas sameklējis vīriešiem darbu Vācijā. Tās pārstāvis, kurš nerunā latviski, vien spēj pateikt: “Labs jautājums, mēs varam tikai cerēt, ka partneri, ar kuriem mēs sadarbojamies, ka viņiem viss ir likumīgi. Kā tad mēs varam visu zināt par 100%”.

Valsts darba inspekcijā saka, ka par konkrēto uzņēmumu kopš 2011. gada ir saņemti trīs iesniegumi.

Video!

TOP komentāri

  • Agris
    0 0 0

    Agris

    CEF regulāri čakarē. Sistēma ir ļoti vienkārša, Latvijā strādā viņi, bet līgumu sanāk noslēgt ar firmu Anglijā. Tā savukārt it kā izīrē darbiniekus vāciešiem. Gribēju sievu iekārtot konditorejā, tieši caur CEF. Tikai es apjāju viņus. Teicu, ka sieva nedaudz kavēsies, tāpēc lai iedod firmās īpašnieka nr. Dabūju. Kad sazvanījām viņu, tad arī šitas uzpeldēja. Vēl ir ļoti būtiska detaļa, nevienam nav apdrošināšana, kas pats par sevi jau ir darba likuma pārkāpums. Tā vienkārši nodokļu nemaksāšana. Ja jūs pieķers policija, nepatikšanās būs lielas. Un tieši darbiniekam, jo darba devējam līgums tad ir. Nekad neparakstaties uz CEF piedāvājumu, ja nevēlaties nepatikšanās. Tagad ZOLL jo īpaši ķersta nelegālos.
  • stradaju arzemes

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl