Sodu par masku nelietošanu sāks piemērot no 20. novembra

12 komentāri

Saeima vienojusies, ka sodu par masku nelietošanu sāks piemērot tikai no 20. novembra, lai pagūtu ar bezmaksas maskām nodrošināt mazturīgos, vēsta TV3 Ziņas.

Atbalstot jauno regulējumu, kas paredz iespēju izteikt brīdinājumu vai piemērot līdz 50 eiro lielu naudas sodu par masku nelietošanu, deputāti izvērsa plašas diskusijas. Daži opozicionāri apšaubīja masku efektivitāti cīņā pret Covid-19.

“Mēs nevaram secināt, ka saslimstības rādītāji varētu būt no masku lietošanas kaut kādā veidā palikuši labāki. Tātad mums nav nekādas informācijas par to, ka, piemēram, korelācija ar masku nēsāšanu ir tāda vai citādāka,” pauda Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko.

Atsaucoties uz zinātniskiem pētījumiem, to atspēkoja vairāki koalīcijas deputāti, arī ārsts Andris Skride.

Skride paudis, ka maska nav panaceja un neviens to arī neapgalvo, bet maska būtiski ierobežo vīrusa izplatību sabiedrībā.

Vienlaikus gan koalīcijas, gan opozīcijas pārstāvji akcentēja, ka svarīgs nosacījums, lai varētu sākt piemērot sodus, ir masku pieejamības nodrošināšana.

Partijas “Saskaņa” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs Valērijs Agešins atzina, ka iedzīvotājiem pietrūkst naudas ikdienas vajadzībām, tostarp masku iegādei. Viņa ieskatā, ir ciniski cilvēkus par to sodīt.

Panākta vienošanās daudzkārt izmantojamās maskas bez maksas piešķirt mazturīgajiem un trūcīgajiem. Bet noraidīts aicinājums maskas bez maksas dalīt visiem.

“Nodokļus maksā lielākā daļa sabiedrības. Un katrs no šiem nodokļu maksātājiem ir pelnījis bezmaksas masku,” sacīja Saeimas deputāts Juris Rancāns (JKP).

Šeit nav paradīze, kur visiem dod visu, norādīja  “KPV LV” valdes priekšsēdētājs Atis Zakatistovs. Viņš ar pauda viedokli, ka nauda nav dubļi, ar ko mētāties.

Kamēr mazturīgie nav saņēmuši bezmaksas maskas, par to nelietošanu nevienu nesodīs. Sodus sāks piemērot gandrīz pēc mēneša, no 20. novembra. Tā šovakar nolēmusi Saeima.

12 komentāri