Šodien visā pasaulē – donoru diena! Daži interesanti fakti par asins nodošanu

Komentāri

14. jūnijā visā pasaulē ir starptautiskā asinsdonoru diena. Asinsdonoru skaits Latvijā gan ir mazāks par Eiropas vidējo, taču šogad cilvēki šajā jomā kļuvuši aktīvāki.

Vienā ziedošanas reizē donoram tiek ņemts aptuveni puslitrs asiņu, ko vēlāk sadala trīs komponentes – eritrocītos, trombocītos un plazmā, ko galvenokārt izmanto apdegumu gadījumos.

Pērn pirmā pusgada laikā nepilni 20 tūkstoši cilvēku kļuvuši par asinsdonoriem, savukārt šogad asins ziedoja 17,5 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Viena no viņiem ir ilggadējā asinsdonore, medmāsa Ilona Bušmane, kas darba ikdienā bieži saskaras ar pacientiem, kam akūti nepieciešama asinsdonoru palīdzība. Dzīves laikā Ilona ziedojusi asinis vairāk nekā 120 reizes, un pērn viņa nopelnījusi Latvijas goda donores titulu.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl