Šodien visā pasaulē – donoru diena! Daži interesanti fakti par asins nodošanu

Komentāri

14. jūnijā visā pasaulē ir starptautiskā asinsdonoru diena. Asinsdonoru skaits Latvijā gan ir mazāks par Eiropas vidējo, taču šogad cilvēki šajā jomā kļuvuši aktīvāki.

Vienā ziedošanas reizē donoram tiek ņemts aptuveni puslitrs asiņu, ko vēlāk sadala trīs komponentes – eritrocītos, trombocītos un plazmā, ko galvenokārt izmanto apdegumu gadījumos.

Pērn pirmā pusgada laikā nepilni 20 tūkstoši cilvēku kļuvuši par asinsdonoriem, savukārt šogad asins ziedoja 17,5 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Viena no viņiem ir ilggadējā asinsdonore, medmāsa Ilona Bušmane, kas darba ikdienā bieži saskaras ar pacientiem, kam akūti nepieciešama asinsdonoru palīdzība. Dzīves laikā Ilona ziedojusi asinis vairāk nekā 120 reizes, un pērn viņa nopelnījusi Latvijas goda donores titulu.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl