Šodien tiek atzīmēta Starptautiskā meiteņu diena

1 komentārs

Šodien tiek atzīmēta Starptautiskā meiteņu diena. Lai pievērstu uzmanību, ka vēlāk izaugot, sievietēm un vīriešiem bieži vien ir nevienlīdzīgas iespējas veidojot karjeru, tāpēc šajā dienā cilvēkus visā pasaulē aicina par to padomāt. Kāpēc meitenes bērnībā ir paklausīgākas un cītīgāk izpilda norādījumus, kamēr puiši trenē protesta prasmes?

Bērnudārzniekiem nav aizspriedumu – meitenes var mierīgi spēlēties ar rotaļu mašīnām. Un arī kopā ar puikām.

Beatrisei drīz būs seši gadi, un viņa labprāt gan spēlējas ar mašīnām, gan būvē ceļu un garāžu. Rotaļu biedrs, vienaudzis Dominiks, gan labprāt palīdz, gan bez iebildumiem pieņem meiteni spēlēties it kā ar puiku mantām. Abi arī ir vienisprātis, ka gan meitenes, gan puiši, kad izaugs, var kļūt, piemēram, par policistu.

Bērnudārznieki ir pārliecināti, ka karjeru var veidot gan vīrietis, gan sieviete, arī bērni tai nevar patraucēt. Aptaujātie puiši un meitenes atzīst, ka daiļā dzimuma pārstāves vairāk mīl puķes nekā vīrieši.

Šādā vecumā patīk vairāk visādas mantiņas, bet, kad būšu liela, manuprāt, puķes. Tās rudzupuķes, domāju, viņām varētu nest, kumelītes mammai arī patiktu vai liepziedi… Arī baigi viņai patīk taisīt visādas tējas. – Pēc tam? Saimniecībā noderēs? – Noderēs!

Meitenes no bērnības vairāk tiek netieši virzītas – kādu karjeru izvēlēties, kāda ir pareizākā uzvedība meitenēm – tā stāsta sociālantropoloģe Aivita Putniņa: “Tāpēc šī diena ir ļoti svarīga, lai mēs padomātu it kā par nevainīgiem izteicieniem, ka ”puikas neraud” vai ”tev kā meitenei vajadzētu saprast”, to pētījumi visā Eiropā parāda, ka meitenēm ir labi sasniegumi skolā tāpēc, ka meitenes vienkārši ir paklausīgākas un cītīgāk izpilda norādījumus, kamēr vīrišķība atkal trenē protesta prasmes, kas tālākā dzīvē un karjerā ļaus sasniegt līderības lomas.”

1 komentārs