Šodien tiek atzīmēta starptautiskā diena bez steigas

0 Komentāru

Trešdienu mēdz dēvēt par “mazo piektdienu”, bet šoreiz “mazo piektdienu” ir iemesls atzīmēt īpaši, jo šodien ir arī starptautiskā diena bez steigas.

Šo tradīciju pirms nepilniem 15 gadiem ieviesuši itālieši nolūkā baudīt dzīvi katru mirkli, un mūsu aktīvajā un stresa pilnajā dzīvē mēģināt atrast laiku sev.

Apmeklējot jogas nodarbību darba dienas vidū, TV3 raidījums “900 sekundes” devās noskaidrot, vai arī Latvijā iedzīvotāji ikdienā to prot darīt un kā tas izdodas. Tur sastaptā Aļona, kas strādā skaistumkopšanas jomā, vienmēr mēģina saplānot savu dienu tā, lai šai sirdslietai, ar kuru nodarbojas jau sešus gadus, būtu laiks.

“Tas ir tas brīdis, ka tu ne par ko nedomā. Domas ir tikai par savu ķermeni un iekšējo dzīvi, un novēli laiku tikai sev pašai,” saka Aļona.

Jogas nodarbību no rīta bauda arī Inna, kas ikdienā strādā tiešsaistes auto nomas jomā. Dažreiz viņa atbrauc jogot pati uz jogas studiju, bet dažreiz jogas pasniedzējs brauc pie viņiem uz biroju, jo uzņēmuma vadība rūpējas par to, lai darbinieki kaut daļu no darba laika pavadītu bez lieka stresa un steigas.

“Divas reizes nedēļā pie mums atbrauc jogas pasniedzējs un sākam rītu tādā veidā. Katru rītu 15 minūtes kolēģi var atnākt, un tas ir klusuma laiks: var meditēt vai apgulties uz grīdas vai uz dīvāna un nedaudz pameditēt vai atslābt,” stāsta Inna.

Savukārt jogas pasniedzējs Artūrs atzīst, ka cilvēki uz šīm nodarbībām nāk arī tāpēc, lai pabūtu kopā ar sevi, lai fokusētos uz savām izjūtām. Pats Artūrs vairākus gadus strādājis bankā, bet nekam citam laika nebija. Pirms trim gadiem viņš šo darbu pametis un pievērsies savai sirdslietai.

“Ja bankā man nebija laika un tagad arī nedaudz, bet tagad katru dienu es izvēlos prioritizēt sevi un laiku ap sevi, tāpēc ka zinu, – tas laiks strādā man par labu un man tā ir jēga,” bilst jogas pasniedzējs Artūrs Čerņikovs.

Arvien vairāk cilvēku piedomā pie tā, lai pavadītu laiku bez steigas, TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja deju un kustību terapeite un psihoterapeite Indra Majore-Dūšele. Īpaši viņiem pat ir izveidota mobilā lietotne ar īsām meditācijām.

Steiga parasti notiek tieši galvā, un vēlāk nemiers ienāk mūsu ķermenī, bet dzīvot bez steigas, pēc psihoterapeites domām, var iemācīties.

“Ļoti daudz cilvēku izjūt kā ikdienas grūtību – spriedzes sajūtu. Mēs mācām apzinātības praksi, un tā ir mācīties pārvaldīt prātu, kas mēdz sataisīt par daudz stresa mūsu dzīvē, lai neļautu savam prātam attīstīt nemierīgus un trauksmainus stāvokļus,” norāda Majore-Dūšele.

Jāprot atslābināties, pat baudot tēju starpbrīdī, kad esam brīvi no darba vismaz uz 10 minūtēm. Ir vērts pavērot arī mājdzīvnieku uzvedību, kuri mēdz būt ļoti relaksēti.

0 Komentāru