Šodien ir pasaules… roku mazgāšanas diena!

Komentāri
Šodien ir pasaules… roku mazgāšanas diena!
LETA

Ceturtdiena, 15. oktobris, visā pasaulē ir roku mazgāšanas diena! Kā mediķi, tā sociālo dienestu pārstāvji atzīst, – ļoti daudzi bērni un arī pieaugušie neapzinās, cik svarīgi ir regulāri mazgāt rokas, un to arī nedara vai arī mazgā ļoti reti.

Pedagogi atzīst, ka ir bērni, kuri ne tikai nav iemācīti regulāri mazgāt rokas, bet to arī nevēlas darīt. Taču esot pierādīts – netīras rokas bieži vien var būt slimību cēlonis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daļa mediķu pat norāda, – regulāra roku mazgāšana var pasargāt no dažādām infekcijām tikpat labi, kā vakcīna.

Lai aktualizētu roku higiēnas nepieciešamību un iemācītu pareizas roku mazgāšanas iemaņas, šodien arī Latvijā notiks dažādas akcijas. Pieejama arī īpaša mājaslapa mazgarokas.lv.

Piedāvājam aplūkot īpatnēju galeriju – Latvijas cilvēku rokas. Atzīmēsim, ka dažas no tām ir Latvijā labi zināmu personību rokas. Vai vari tās atpazīt?

Foto:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl