Šodien Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums

Komentāri

Latvijā pirmdien, 7. augustā, būs novērojams daļējs Mēness aptumsums. Pie mums ieradusies mobilā observatorija.

Daļēju Mēness aptumsumu, precīzāk, šā aptumsuma maksimālo fāzi un nobeigumu varēs vērot 7. augusta vakarā, uzreiz pēc saulrieta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aptumsumu būs iespējams novērot, ja debesis neaizklās mākoņi.

Mēness Rīgā lēks plkst. 21.10, Saule rietēs plkst. 21.22, bet maksimālās fāzes brīdis būs plkst. 21.20. Tādējādi aptumsuma novērošanu sarežģīs gaišās debesis, kā arī Mēness nelielais augstums virs horizonta. Nedaudz labāki apstākļi aptumsuma novērošanai būs Latvijas austrumu daļā, jo, piemēram, Daugavpilī Mēness lēks plkst. 20.57, bet Saule rietēs plkst. 21.08, tādēļ aptumsuma maksimālās fāzes brīdī tur Saule būs jau norietējusi, bet Mēness atradīsies nedaudz augstāk virs horizonta, informē Latvijas Astronomijas biedrība.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl