Šodien beidzas pieteikšanās uz KNAB vadītāja amata konkursu. Kuri ir zināmie pretendenti?

0 Komentāru
Šodien beidzas pieteikšanās uz KNAB vadītāja amata konkursu. Kuri ir zināmie pretendenti?

Jau drīzumā sāksies nākamā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja izvēle. Šodien ir pēdējā diena, kad var pieteikties uz valstī galvenā korupcijas apkarotāja amatu. Kādas ir prasības un kuri iespējamo pretendentu vārdi jau izskanējuši?

Jauns Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks tiek meklēts, jo pašreizējā vadītāja Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beidzas novembra vidū.

Konkurss tika izsludināts pirms nepilna mēneša, un pretendentiem tika izvirzītas 15 prasības, tostarp jābūt Latvijas pilsonim, jāzina noteiktā līmenī divas svešvalodas, nepieciešama arī jurista kvalifikācija. Papildus tiek prasīta vismaz trīs gadu pieredze vadošā amatā, nevainojama reputācija un spēja veidot pozitīvu komandas gaisotni.

Savukārt solīts tiek interesants, dinamisks un atbildīgs darbs, iespēja pilnveidot KNAB, kā arī mēnešalga līdz 2441 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Patlaban tiek plānots, ka pretendentu atlases komisija uz nākamo sēdi sanāks nākamnedēļ, 19. septembrī. Ja viss noritēs saskaņā ar grafiku, pēdējā sēde notiks 10. novembrī. Galavārds par šo amatu būs jāsaka Saeimai.

Kā iespējamie pretendenti locīti dažādi vārdi. Pirmkārt, vadīt biroju vēl vienu termiņu gatavs pašreizējais vadītājs Streļčenoks. Šādu iespēju izvērtēja arī Streļčenoka no amata atbrīvotais biroja darbinieks Juris Jurašs.

Zināms, ka konkursā pieteicies bijušais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš, kurš patlaban ir izdienas pensijā, bet politiķi mudinājuši iesaistīties arī Latvijas Juristu apvienības vadītāju, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēju Rihardu Bunku.

Arī bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis atzinis, ka vērtējis kandidēšanu. Tāpat pretendentu vidū izskanējis arī bijušā Finanšu policijas priekšnieka Kaspara Čerņecka vārds. Viņš pats gan to nevēlējās komentēt.

Video

0 Komentāru