Šodien arī Latvijā – Pasaules bēgļu diena; vēlas radīt izpratni par patvēruma meklētājiem

3 komentāri
Šodien arī Latvijā – Pasaules bēgļu diena; vēlas radīt izpratni par patvēruma meklētājiem
Foto: f64

Pasaules bēgļu diena šodien tiks atzīmēta arī Latvijā. Īpašu pasākumu šodien Rīgas Ekonomikas augstskolā rīkos kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” un domnīca “Providus” kopā ar ANO Bēgļu aģentūras Ziemeļeiropas biroju.

Iecerēts, ka šodien jau septīto reizi notiks pasākums, kurā piedalīsies ne tikai Latvijā esošie patvēruma meklētāji un bēgļa statusu ieguvušie, bet arī cilvēki, kuru vecāki vai vecvecāki savulaik pametuši Latviju, kā arī tie, kuri bijuši iesaistīti patvēruma sistēmas ieviešanā Latvijā pagājušā gadsimta 90. gados.

Pasākumā ar virtuālajām brillēm varēs ielūkoties bēgļu nometnē, uzzināt par jaunākajām migrācijas tendencēm pasaulē, kā arī nogaršot Tuvo Austrumu ēdienus, kurus gatavojusi “Humusa komanda”. Ikgadējo Pasaules bēgļu dienu atzīmē, lai radītu izpratni par patvēruma meklētāju jautājumiem pasaulē, kā arī lai izteiktu atbalstu un solidaritāti tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ atstājuši mājas un sākuši dzīvi svešumā.

TOP komentāri

 • Voldemārs Stāvusis
  +2 +1 -1

  Voldemārs Stāvusis

  FU !!! Kad iebraukušos kādus gadus piecus paturēs filtrācijas nometnēs (kā mūsu, Eiropas valsts bēgļus 45-tajā), un aizdomīgos nogādās atpakaļ, mītnes valstīs, tad arī Latvijas tautai būs izpratne par patvēruma meklētājiem. Mums citādi domājoši bandīti NAV vajadzīgi!
 • Kā ir ar mums?
  0 0 0

  Kā ir ar mums?

  Atminoties to kā Mēs latvieši 14, 15 gadus atpakaļ bēgām no trūkuma, no nabadzības, lai pabarotu un izskolotu savus bērnus uz Angliju, Īriju, Vāciju, tad nu mēs nereti ieradāmies par pēdējo naudu, caurām biksēm . Šodienas tā saucamie « bēgļi» jums vajag redzēt, ar lepniem smartfoniem, ar banku kontiem un nereti ar gluži labām automašīnām. Latviešiem līdz tam bija jāstrādā, jāstrādā un vēlreiz jāstrāda, šiem « bēgļiem » nav paredzēts strādāt, to neļauj gan viņu ticība, gan gēni.
 • Urciks
  0 0 0

  Urciks

  Man tomēr negribētos, ka Latvijas kara laika bēgļus pielīdzina šiem bēgļiem. Mūsējie neuztiepa savas prasības, nespridzinājās, ar automašīnām nebrauca citiem visū, pilsētu kvartālus nepārvērta par no go zonām, bet gan strādāja, strādāja, strādāja. Un tika par to cienīti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl