1 komentārs
Šodien aprit 76 gadi kopš traģiskajām deportācijām; visā valstī notiek piemiņas pasākumi
Agnese Gulbe / LETA

Šodien aprit 76 gadi kopš traģiskajām 1941. gada 14. jūnija deportācijām. Valstī šodien notiks daudzi pasākumi, lai atcerētos tos tūkstošus cilvēku, kuriem vienā naktī nācās pamest savas mājas un doties izsūtījumā uz Sibīriju.

1941. gada 14. jūnijā Latvijā tika apcietināti vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku, kuri necilvēcīgos apstākļos tika aizvesti tālu prom no savām mājām, uz Sibīriju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņu vidū bija arī gandrīz četri tūkstoši bērnu vecumā līdz 16 gadiem.

Lai pieminētu šos notikumus, šodien visā valstī notiks daudzi pasākumi. Paredzētas arī vairākas konferences par šo tematu, bet atceres pasākumi notiks arī Rīgā – Torņakalna, Šķirotavas, kā arī Valmieras dzelzceļa stacijās, no kurām uz Sibīriju vagonos tika izvesti tūkstošiem cilvēku.

Dienas vidū no Okupācijas muzeja Rātslaukumā plānots gājiens, kas beigsies ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

Gājiens represēto piemiņai:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl