1 komentārs
Šodien aprit 76 gadi kopš traģiskajām deportācijām; visā valstī notiek piemiņas pasākumi
Agnese Gulbe / LETA

Šodien aprit 76 gadi kopš traģiskajām 1941. gada 14. jūnija deportācijām. Valstī šodien notiks daudzi pasākumi, lai atcerētos tos tūkstošus cilvēku, kuriem vienā naktī nācās pamest savas mājas un doties izsūtījumā uz Sibīriju.

1941. gada 14. jūnijā Latvijā tika apcietināti vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku, kuri necilvēcīgos apstākļos tika aizvesti tālu prom no savām mājām, uz Sibīriju.

Viņu vidū bija arī gandrīz četri tūkstoši bērnu vecumā līdz 16 gadiem.

Lai pieminētu šos notikumus, šodien visā valstī notiks daudzi pasākumi. Paredzētas arī vairākas konferences par šo tematu, bet atceres pasākumi notiks arī Rīgā – Torņakalna, Šķirotavas, kā arī Valmieras dzelzceļa stacijās, no kurām uz Sibīriju vagonos tika izvesti tūkstošiem cilvēku.

Dienas vidū no Okupācijas muzeja Rātslaukumā plānots gājiens, kas beigsies ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

Gājiens represēto piemiņai:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl