Komentāri
Sodi un trauslais ledus neattur bļitkotājus no zivju ķeršanas
Foto: LETA

Ledus Latvijas ūdens tilpnēs šobrīd ir ļoti bīstams. Taču pat iespējami sodi, kādi nesen ieviesti vairākās pašvaldībās, neattur zemledus makšķerniekus no šī ziemas prieka.

Šodien, 17. janvārī, uz ūdens tilpņu nedrošā ledus atradās desmitiem makšķernieku. Lai gan mainīgo laika apstākļu dēļ ledus ir ļoti trausls, makšķerniekus tas neatbaida.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zemledus makšķernieks Andrejs atklāj: ”Es nestaigāju tur, kur var iet bojā.” ”Šeit mierīgi var ķert zivis, tur 50 metru attālumā no mums labāk nemakšķerēt, tur jau ir straume, bet šeit viss ir teicami! Te pat dejot var! Mani sieva mierīgi palaida šodien,”  tā zemledus makšķernieks Vasilijs.

Glābēji norāda, ka šobrīd ledus ir ļoti bīstams un, lai gan tas vietām var būt 10 centimetrus biezs, tas ir veidojies nevienmērīgi, un daudzās vietās kļuvis ļoti trausls.

Vairākās pašvaldībās ir ieviesti sodi zemledus makšķerniekiem un citiem pārgalvjiem par atrašanos uz ledus šajā bīstamajā periodā. Vienkārši par atrašanos uz ledus sods ir 30 eiro, bet ja cilvēku nākas glābt, tad sods  desmitkāršojas, un jau sasniedz 300 eiro. Šajā ziemas sezonā ir izglābts 1 zemledus makšķernieks, bet viens diemžēl ir gājis bojā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl