“Sodi neparedz brīvības atņemšanu!” Rīdzinieki sašutuši par narkomāniem un likuma bezspēcību

5 komentāri

Peļķēs guloši cilvēki, izlietotas šļirces, asiņaina attiecību kārtošana – Latvijā ažiotāžu radījis “Instragram” konts, kurā redzami Avotu ielas apkaimes iedzīvotāju iesūtītie foto un video ar narkomānu izdarībām. Tagad apkārtnē krietni biežāk redzami policisti, bet problēmas nemazinās.

Iedzīvotāji par redzēto naski ziņo pašvaldības policijai, kas šajā apkārtnē biežāk patrulē. Divu nedēļu laikā reģistrēti 56 sabiedriskās kārtības traucējumi, bet papildus tiem īstenotas 30 apsekošanas, kurās kārtības sargi kājām izstaigā namu pagalmus un kāpņu telpas.

Starp šiem notikumiem 18 gadījumi saistīti ar dažādiem ar alkohola lietošanu saistītiem pārkāpumiem, 17 par trokšņošanu. Savukārt deviņos gadījumos policija devusies izsaukumos par kāpņu telpās vai pagalmos guļošām personām. Tāpat policijai ziņots arī par četriem konfliktiem, bet divos gadījumos konstatēti ar narkotikām saistīti pārkāpumi.

“Vienā gadījumā kārības sargi pamanīja, ka kāds vīrietis skrien pāri Bruņinieku ielai, lai iekāptu automašīnā, viņam no kabatas izkrita šļirce. Mašīna tika apturēta, pie pasažiera atrasts balts pulverītis,” informē Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Aizturētais bija bruņojies ar nazi. Otrā gadījumā, pamanot policiju, kāda trijotne metusies bēgt. Pēc aizturēšanas izrādījies, ka viens bijis narkotiku reibumā, izsludināts meklēšanā, pie viņa atrastas šļirces.

Iedzīvotāji gan ir saniknoti, jo bieži vien aizturētie narkomāni ātri uz brīvām kājām. Piemēram, kāds vīrietis, kuru aizveda specvienība – visticamāk, narkotiku reibumā izdemolējis kāpņutelpu, jau vakarā bija atpakaļ. Latvijas likumdošana par narkotiku lietošanu neparedz arestu.

“Uz ilgstošu laiku cilvēku neizolē, netiek atņemta brīvība, jo sodi neparedz brīvības atņemšanu. Šeit ir vairāk runa par sabiedrības un valsts attieksmi kopumā cīņā ar narkomānijas izplatīšanos. Tiek realizēti dažādi projekti, lai samazinātu narkotisko vielu ietekmi. Ja runājam par tirgotājiem, tā ir prioritāte, Valsts policijas ziņā,” norāda Valsts policijas pagaidu priekšnieks Andrejs Grišins.

Interneta komentāros pat izskan aicinājumi rīkot iedzīvotāju patruļas un saviem spēkiem izrēķināties ar narkomāniem. “Vislabāk darbosies pašu apkārtnes iedzīvotāju iniciatīva. Novākties baros, iet reidos un, redzot narkomānus, dot viņiem pa ausi. Pēc laika viņi pazudīs. Esmu līdzīgas aktivitātes redzējis “YouTube” Krievijā darām. Ja policija nevar, pašiem jādara,” tā raksta kāds komentētājs.

Policija gan brīdina šādi nerīkoties.

Pašvaldības policijas pārstāvis bilst: “Mudinājumi uz agresiju ir nosodāmi. Jāuzdod jautājums pašam sev – ar ko es būšu labāks par to kausli uz ielas, kurš man it kā traucē?”

Likumsargi aicina ziņot, ja iedzīvotāji redz narkotiku lietošanu. Līdz ar aktīvo patrulēšanu antisociālo elementu kustība gan konkrētajā rajonā esot mazinājusies.

5 komentāri