Komentāri
Soda trīs pašvaldību deputātus, kuru uzņēmumi saņēmuši pasūtījumus bez konkursa
Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sodījis trīs pašvaldību deputātus, kuru pārstāvētie uzņēmumi bez atklāta konkursa saņēmuši pašvaldību pasūtījumus.

Birojs konstatējis, ka Lielvārdes novada domes deputātam Mārim Mālmeisteram piederošā SIA Māris&Co laikā no 2012.gada jūlija līdz 2014.gada maijam saņēmusi Lielvārdes novada domes pasūtījumus par iepirkumiem domes vajadzībām bez atklāta konkursa.

Likums paredz, ka pašvaldību domju deputāti nedrīkst būt tādas komercsabiedrības dalībnieki, kas saņem attiecīgās pašvaldības pasūtījumus par iepirkumiem tās vajadzībām, izņemot gadījumus, kad tos piešķir atklāta konkursa rezultātā.

Lai arī Mālmeisters pašvaldību nebija informējis, ka viņš ir SIA Māris&Co dalībnieks, KNAB tomēr secināja, ka Mālmeisters pārkāpumu izdarīja aiz neuzmanības.

Par valsts amatpersonai likumā noteikto komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu deputātam piemērots 120 eiro naudas sods.

KNAB arī konstatējis, ka Alojas novada domes deputātei Baibai Siktārei piederošā SIA Mieriņš laikā no 2013.gada jūnija līdz 2014.gada jūlijam saņēma pasūtījumus ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai Alojas novada pašvaldības vajadzībām un pašvaldības finanšu līdzekļus bez atklāta konkursa.

Birojs nolēma par komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu Siktārei piemērot naudas sodu 75 eiro apmērā.

Tāpat KNAB konstatējis, ka SIA Sorbas, kurā Inčukalna novada domes deputāts Ivo Bernats ir dalībnieks un valdes loceklis, saņēma Inčukalna novada domes kapitālsabiedrības Vangažu namsaimnieks pasūtījumu par iepirkumu pašvaldības vajadzībām bez piedalīšanās atklātā konkursā.

Bernats pārkāpumu izdarīja aiz neuzmanības, neapzinoties tālāko seku iestāšanos, secinājis KNAB.

Par komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu Bernatam piemērots 80 eiro naudas sods.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl