Soda policistus par savlaicīgu Trukšņa narkotiku lietas nenodošanu piespiedu izpildei

1 komentārs
Soda policistus par savlaicīgu Trukšņa narkotiku lietas nenodošanu piespiedu izpildei
EDIJS PĀLENS, LETA

Valsts policija (VP) piemērojusi disciplinārsodus diviem policistiem saistībā ar Jūrmalas mēra Gata Trukšņa narkotiku glabāšanas lietā piemērota administratīvā soda nesavlaicīgu nenodošanu piespiedu izpildei.

VP amatpersonai, kura savlaicīgi nenosūtīja administratīvo sodu izpildei piemērota piezīme, bet VP amatpersonas tiešajam priekšniekam piemērots aizrādījums par pietiekamas kontroles trūkumu, aģentūrai LETA apliecināja VP preses pārstāve Gita Gžibovska.

Jau ziņots, ka VP bija ierosinātas disciplinārlietas pret diviem policistiem saistībā ar Trukšņa narkotiku glabāšanas lietas savlaicīgu nenodošanu piespiedu izpildei.

Truksnis pagājušā gada nogalē žurnālistiem apstiprināja, ka ir samaksājis viņam uzlikto 100 eiro administratīvo sodu, kas viņam tika piemērots par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu.

Politiķis norādīja, ka sodu samaksājis, jo saņēmis brīdinājumus no tiesu izpildītājiem. Truksnis informēja, ka VP noskaidrojis, ka laicīgi nav saņēmis informāciju par nepieciešamību nomaksāt sodu, jo informācija sūtīta uz nepareizu adresi.

Jūrmalas mērs uzsvēra, ka viņš konsultējoties ar juristiem, lai noskaidrotu iespējas atjaunot administratīvo lietvedību šajā lietā, lai varētu tās iznākumu apstrīdēt.

Tāpat vēstīts, ka šļirce ar kokaīna paliekām pie Trukšņa atrasta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajās kratīšanās kriminālprocesā par partijas “No sirds Latvijai” (NSL) un ZZS iespējamu nelikumīgu finansēšanu.

DNS analīzes apliecinājušas, ka uz šļirces ir Trukšņa DNS pēdas, un policija viņu sodījusi saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46.pantu par narkotisku vielu neatļautu glabāšanu, iepriekš ziņoja “Nekā personīga”.

Pats Truksnis pērn 8.oktobrī pēc tam, kad Jūrmalas domes sēdēs balsojumā saglabāja amatu, skaidroja, ka pērn 30.septembrī izskanējusī informācija medijos par viņa sodīšanu narkotiku glabāšanā viņam esot bijis jaunums. “Es neesmu bijis informēts ne par šo sodu, ne administratīvo procesu,” apgalvoja Truksnis. Viņš neesot zinājis par lietas ierosināšanu un arī neesot aicināts uz nopratināšanu vai jelkādu paskaidrojumu sniegšanu tiesībsargājošajās iestādēs.

Viņš vairākkārt uzsvēra, ka ir “brīvs no jebkādām atkarībām” un vēl rudenī veicis analīzes Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas, kā arī Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā.

Pagājušā gada novembra sākumā Ģenerālprokuratūra Truksnim uzrādīja apsūdzību lietā par ZZS, iespējams, nelikumīgu finansēšanu. Pret Jūrmalas mēru sākta kriminālvajāšana par ZZS nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izmantošanu.

1 komentārs