Soda naudu “zaķiem” Rīgas satiksme aprēķinājusi nesamērojami augstu

Komentāri

Rīgas satiksme ir paaugstinājusi ne tikai biļešu cenas, bet arī attiecīgi soda naudu, kas jāmaksā bezbiļetniekiem. Tagad tā ir no 20–50 eiro. Taču ir daži, kas uzskata, – tā ir neadekvāti augsta, turklāt pamato savu viedokli ar likumdošanu!

Civillikums skaidri nosaka, ka soda apmērs nedrīkst pārsniegt 10 procentus no pamatparāda vai galvenās saistības apmēra. Šajā gadījumā – ja galvenais pakalpojums ir mēnešbiļete 50 eiro vērtībā, tad matemātika ir gaužām vienkārša – 10% no 50 eiro ir 5 eiro, nevis 20, kā to ir uzlikusi Rīgas satiksme. ”Šajā situācijā tas ir pilnīgi neadekvāti, un es uzskatu, ka Rīgas satiksme cenšas iedzīvoties uz iedzīvotāju līdzekļiem,” uzskata Edgars, kurš apstrīd soda naudas pamatotību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas satiksmes pārstāve Baiba Bartaševica gan iebilst: ”Civillikums, protams, ir laba lieta, bet tā Latvijā nav vienīgā likuma norma, kas kaut ko regulē. Šajā gadījumā uz mums attiecas jeb līgumsods tiek aprēķināts pēc Ministru kabineta noteikumiem (..) Tie nosaka, ka lielākais sods par braukšanu bez biļetes var būt 71 eiro, savukārt pilsētas nozīmes maršrutos [sodus – red.] var noteikt arī pats pārvadātājs.”

Ministra kabineta noteikumi tiešām ir instruments, kas pārvadātājam ļauj atvēzēties ar maksimālu vērienu. Tomēr Edgars nepiekrīt Rīgas satiksmes pārstāves paustajam: ”Vienalga, es uzskatu, ka primāri ir jāskatās uz likumu, un tikai tad ir Ministru kabineta noteikumi, ko arī nosaka tiesību hierarhija.”

Te gan Bartaševica iebilst, ka nevajag koncentrēties uz soda naudām, bet gan uz biļešu cenām. ”Lētāk biļeti ir iegādāties, nekā maksāt sodu,” tā Bartaševica.

Tomēr par biļešu cenu kritisks viedoklis paužams ir populārās aplikācijas zaķiem.lv autoriem, kas uzskata, ka cenas ir neadekvāti augstas un aplikācija, pret kuru vērsusies Rīgas satiksme, ir miermīlīgs Rīgas iedzīvotāju protesta veids pret augsto biļešu cenu.

Lasi vēl