Soda naudas apmērs par iebraukšanu Jūrmalā bez maksas sasniedzis rekordu – piecus miljonus

1 komentārs

Strauji pieaugusi summa, kuru Jūrmala izrakstījusi soda naudās autovadītājiem, kas pilsētā iebraukuši, nesamaksājot divu eiro lielo iebraukšanas maksu.

Sodu apmērs kopumā šosezon sasniedzis piecus miljonus eiro, un daudzi šoferi tagad saņem vēstules par sodiem, kas mērāmi pat tūkstošos.

Autovadītāju pārkāpumi šosezon fiksēti biežāk, jo pie iebraukšanas Jūrmalas teritorijā uzstādītas videotehniskās ierīces, kuras fiksē iebraukušo auto reģistrācijas numurus. Tos vēlāk pašvaldība salīdzina ar datubāzi, kurā pieejami dati par transportlīdzekļiem, kuriem ir iegādāta ilgtermiņa elektroniskā iebraukšanas caurlaide. Ir autovadītāji, kuri mēģinājuši iebraukt kūrortpilsētā bez maksas 50, 60 un pat 70 reizes. Viņiem soda naudās var nākties samaksāt divus, trīs un pat četrus tūkstošus eiro. Viens rekordists, taksometra šoferis, šajā sezonā iebraucis pilsētā bez vienreizējās caurlaides pat 200 reizes, tātad viņa sods ir aptuveni 10 tūkstoši eiro.

Rekordists ir arī Pēteris Kamergrauzis, kurš šoruden saņēmis izsaukumu ierasties Jūrmalas pašvaldības policijā par noteikumu neievērošanu. Video piefiksēts, ka viņš bez maksas iebraucis Jūrmalā 71 reizi. Kā nosaka šīs pilsētas domes noteikumi, par katru šādu reizi piemēro sodu 50 eiro apmērā.

“Tik bieži brauc iekšā, varēja taču izsaukt to cilvēku, vai ne? Ja mēneša laikā tik un tik pārkāpumu, bet nekā. Gada beigās tikai atsūta un saskaita,” raidījumam norāda autovadītājs.

Administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanai personu, pret kuru sākta lietvedība, uzaicina uz policiju. Šobrīd noformēti jau 6000 protokoli, taču vairāki desmiti tūkstoši protokolu vēl tikai jānoformē. Jūrmalas pašvaldības policijā skaidro, – no aprīļa līdz septembra beigām, kad tiek iekasēti 2 eiro par iebraukšanu Jūrmalā, bez vienreizējās iebraukšanas caurlaides pilsētā dienā iebraukuši vismaz 100 autovadītāji.

“Viena daļa saka, ka nav zinājuši, otra daļa, ka ir zinājuši, bet nav ticējuši sistēmas darbībai. Bet viena daļa uzskata, ka nav jāpērk caurlaides,” skaidro Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Platnieks.

Turklāt, pateicoties videoierīcēm, šogad kūrortpilsētas caurlaides transportlīdzekļu vadītāji pirkuši apzinīgāk. ”Salīdzinot ar 2016. gadu, 200 000 caurlaides ir nopirktas. Vienlaikus gribu izsvērt to, ka caurlaižu iegāde Jūrmalā jāveic jau 20 gadus. Diezgan daudz sūdzas, ka pienāk sodi, ka cilvēki nav iegādājušies caurlaides, bet visiem ir zināma kārtība ilgus gadus, ka tā ir jāiegādājas un tad sodu arī nesaņemsiet,” saka Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zane Leite.

No visiem sodiem šobrīd samaksāta ir trešā daļa. 20 autovadītāji apstrīd sodu uzlikšanu tiesā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl