Sociālos tīklus pāršalc Rimi darbinieka algas izraksts

175 komentāri
Sociālos tīklus pāršalc Rimi darbinieka algas izraksts

Pirms neilga laika Latvijas sociālo tīklu vidi pāršalca kāds attēls, kurā redzams kāda Rimi  darbinieka algas izraksts. Mēneša beigās Rimi darbiniekam izmaksātas vien 129,42 valūtas vienības. Portāls Skaties.lv noskaidroja, kā un vai tiešām iespējama tik niecīga mēnešalga Latvijā, strādājot lielveikalā.

Kas veido algas mazumtirdzniecībā?

Līga Stabulniece, Rimi Latvia personāla vadītāja:

Mūsu uzņēmumā nepastāv viena stundas likme visiem darbiniekiem. Nupat strādāt sākušam darbiniekam tā būs zemāka nekā jau pieredzējušam darbiniekiem, kurš Rimi strādā vairākus gadus un kurš veic citus pienākumus. [..] Atbilstoši dažādām amata izmaiņām, mainīsies arī darbinieka alga.

Tāpat kā Rimi, arī Maxima veikalu un to ražošanas cehu darbiniekiem stundas tarifa likme ir atkarīga “no ļoti daudziem dažādiem faktoriem, kas atbilstoši tirdzniecības darba specifikai ir atšķirīgi”. “Piemēram, nostrādāto stundu skaits vienā maiņā atkarīgs no veikala darba laika, plānotajām akcijām, citu kolēģu prombūtnes, darba dienu skaita u.c.,” portālam Skaties.lv lielveikalu darba algu specifiku skaidro arī Maxima Latvija pārstāvis Jānis Beseris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Maxima Latvija veikalos darbinieku stundas likmes patlaban ir no 2,25 – 3,75 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Tikmēr Rimi pārstāve uzsver, ka ”līdztekus darba algai Rimi Latvia darbiniekiem ir pieejama vēl virkne sociālu labumu, piemēram, veselības apdrošināšanas polises saņem visi darbinieki, kas nostrādājuši vismaz vienu gadu”. Tāpat šī lielveikalu tīkla darbiniekiem ir pieejama arī apdrošināšana pret nelaimes gadījumiem darba vietā, uzņēmums maksā vienreizējus pabalstus darbiniekiem bērniņa piedzimšanas vai tuvinieka zaudēšanas gadījumos u.c.

Savukārt Maxima pārstāvis kā šī lielveikala darbinieku priekšrocības uzsver veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada, kā arī bezmaksas pusdienas. Savukārt darbiniekiem no reģioniem pilsētā tiek nodrošināta dienesta viesnīca un transports.

Jānis Beseris, Maxima Latvija pārstāvis:

Mazumtirdzniecības nozarē atalgojumu nosaka iedzīvotāju pirktspēja valstī, kā arī atalgojuma līmenis valstī. Ja vērtē kopumā, tad Maxima Latvija kasieru atalgojums mūsu pārstāvētajā nozarē ir konkurētspējīgs. Lai atalgojuma līmenis celtos mazumtirdzniecības nozarē, tam jāpalielinās arī citās nozarēs.

Kā tad mēnešalgas izrakstā iespējams skaitlis ”129”?

Minētajā attēlā redzamais mēnešalgas izraksts ir par kādu 2012. gada mēnesi, Skaties.lv skaidroja gan Rimi, gan Valsts darba inspekcijā (VDI). Iespējams, pat, ka šāda alga Rimi darbiniekam ir bijusi tālajā 2010. gadā.

Tātad, attiecīgi mēneša beigās Rimi darbinieks nav saņēmis 129 eiro, bet gan 129 latus, kas savukārt vienādi ar 183 eiro. Savukārt, tas, kas apzīmēts kā ”ieturējumi” un algas kartiņā veido 113 latus, ir tajā laikā esošie nodokļi.

”95 lati iepriekš tika izmaksāti avansā,” Skaties.lv skaidro VDI pārstāvis Uģis Kozlovskis, norādot, ka kopējā summa, ko tādējādi darbinieks saņēmis kā savu mēnešalgu, ir 224 lati (aptuveni 319 eiro). Savukārt minimālā alga 2012. gadā bija 200 lati (284 eiro), bet minimālā stundas likme – 1,18 lati (1,68 eiro). Attiecīgi attēlā redzamajā RIMI algas izmaksas kartiņā norādītā stundas likme ir 1,44 lati.

”Pārkāpumi saistībā ar to, ka alga būtu neatbilstoša Latvijas likumdošanai, šajā attēlā nav novērojami,” līdz ar to secina U. Kozlovskis.

Savukārt minimālā alga Latvijā šobrīd ir 360 eiro, savukārt minimālā stundas tarifa likme ir 2,16 eiro stundā. Strādājošiem pusaudžiem un cilvēkiem, kas strādā septiņas stundas dienā darbu ar paaugstinātu risku, minimālā stundas likme ir 2,47 eiro, atgādināja VDI pārstāvis.

TOP komentāri

 • Artūrs

  Artūrs

  Ar katru gadu tā mūsu Latvija slīkst dziļāk sūdos. Pretīgi paliek pat. Bomžu valsts.
 • moins
  +7 +7 0

  moins

  vienkārši vajag uztaisit kolektivu protestu un neiziet uz darbu visiem,lai paši strādā par tādu naudu
 • Fuck you
  +8 +7 -1

  Fuck you

  Braucam prom no šīs sūdu bedres.jo varak aizbrauks jo vairak saks domāt

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl