Sociālo iemaksu veikšana veselības aprūpei tikai palielinās nevienlīdzību, – saka Lauku ģimenes ārstu pārstāve

1 komentārs

Koalīcijas piedāvātais risinājums veselības aprūpei palielinās nevienlīdzību starp dažādām iedzīvotāju grupām, – intervijā raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, – lai iegūtu papildu finansējumu veselības aprūpei, valdošā koalīcija vienojusies par sociālo iemaksu celšanu. Savukārt par lielāku iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes progresivitāti diskusijas vēl turpināsies.

Intervijā raidījumam ”900 sekundes” premjers Kučinskis sacīja, – vēl būs jāpēta, cik būs jāmaksā tiem iedzīvotājiem, kas sociālās iemaksas nemaksā. Video ar Kučinska komentāru noskaties šeit!

Jau ziņojām, ka ģimenes ārsti nolēmuši jūlijā streikot. Turklāt Kozlovska “900 sekundēs” sacīja, ka šis lēmums pagaidām nav atcelts.

Ģimenes ārsti plāno sākt streiku šā gada 3. jūlijā un pārtraukt ģimenes ārsta pakalpojumu sniegšanu līdz brīdim, kad izdosies panākt vienošanos ar Veselības ministriju un valdību par streika prasību izpildi.

Ārsti pieprasa palielināt pašlaik noteikto 1,25 eiro kapitācijas naudas maksājumu ģimenes ārstam, palielināt ģimenes ārsta veikto manipulāciju tarifus, kā arī palielināt māsu un ārstu palīgu atalgojumu.

1 komentārs