Sociālās aprūpes centra direktore: Lielākos riskus klientu inficēšanai ar Covid-19 rada darbinieki

1 komentārs

Sociālās aprūpes centros lielākos riskus klientu inficēšanai ar Covid-19 rada darbinieki, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Rīga” direktore Elvīra Kisele.

“Mūsu darbinieki strādā pie vairākiem darba devējiem, līdz ar to arī karantīnas pasākumi negrantē, ka vīrusu neienesīs,” saka Kisele.

Vienlaikus viņa akcentēja, ka VSAC “Rīga” filiālēs ir ieviesta pilnīga klientu karantīna, apmeklētāji pieņemti netiek un regulāri tiek kontrolēts gan darbinieku, gan pansionātu iemītnieku veselības stāvoklis.

Pēc Kiseles teiktā, Covid-19 krīzes laikā ļoti liela loma ir pietiekamam tehniskajam un individuālo aizsardzības līdzekļu nodrošinājumam. Viņa norādīja, ka pansionāts saņēmis ziedojumus arī no privātiem uzņēmumiem, piemēram, “Stenders” tam uzdāvinājis ziepes un roku dezinfekcijas līdzekļus, bet patlaban tiekot gaidīta valsts apmaksāta individuālo aizsardzības līdzekļu krava.

Kā iepriekš vēstīts, saslimšana ar Covid-19 šonedēļ arī konstatēta vairākos sociālās aprūpes centros – Elejā, Allažos un Bolderājā.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!