Sociālajā budžetā drīz būs izveidojies teju miljards eiro liels pārpalikums

Komentāri

Aiz slēgtām durvīm valdība otrdien sākusi skatīt nākamā gada budžetu, kas gaidāms ar nelielu satraukumu. Ir arī iepriecinoša ziņa – sociālajā budžetā tuvāko gadu laikā būs izveidojies teju miljardu eiro liels pārpalikums, kuru varētu izmantot trūcīgāko pensionāru atbalstīšanai.

Finanšu ministrs lēš, ka nākamgad iekšzemes kopprodukta izaugsme varētu būt 3% apmērā. Budžeta deficīts – 1%, bet inflācija prognozēta ap 2%. Jaunām politikas iniciatīvām nākamgad pieprasīti 580,72 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Satraukumu par budžeta deficīta robežas pārsniegšanu pauž finanšu ministrs, brīdinot, ka Latvija balansē uz naža asmens, un pret mūsu valsti Eiropa var uzsākt pārkāpuma procedūras izvērtēšanu.

Tikmēr izrādās, ka negaidīti liels uzkrājums izveidojies sociālajā budžetā. Tiesa gan, ja pamatbudžets ir ar mīnusa zīmi, tādejādi izmantot sociālā budžeta bonusus būs sarežģīti. Arī ģimenes valsts pabalsta palielināšana nākamgad, visticamāk, nenotiks.

Finanšu un Labklājības ministrija cenšas kopīgi izstrādāt modeli, kā noteikt minimālo sociālo iemaksu summu, lai strādājošie darba mūža laikā spētu sakrāt vismaz minimālajai pensijai nepieciešamos līdzekļus.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl