Komentāri

Kampaņas Būt tēvam – tā ir māksla ietvaros tēvi Latvijā aicināti sociālajos tīklos dalīties ar saviem ikdienas prieka brīžiem un izaicinājumiem, pavadot laiku kopā ar bērniem.

Decembra sākumā tika atklāta sociāla kampaņa Būt tēvam – tā ir māksla, ar kuru Latvijas sabiedrība vairāku mēnešu garumā aicināta pievērst uzmanību mainīgajai tēvu lomai ģimenē. Kampaņa ir daļa no Centra Dardedze un SIA Inspired ilgtermiņa aktivitātēm, lai veicinātu tēvu iesaisti bērnu audzināšanā.

Kampaņas ietvaros tēvi Latvijā aicināti mikroblogošanas vietnē Twitter dalīties ar saviem ikdienas prieka brīžiem un izaicinājumiem, pavadot laiku kopā ar bērniem, lietojot iezīmi (hashtag) #ButTevam. Savukārt sociālajā tīklā Instagram tēvi aicināti dalīties ar pašbildēm, kur redzami ar bērniem dažādās sadzīviskās situācijās.

Kā informē Inspired Tēvu projektu vadītāja Elīna Kļaviņa, kampaņas ietvaros ar uzņēmuma SolidData palīdzību tika veikta aptauja par tēva lomu ģimenē un mūsdienu galvenajiem izaicinājumiem. Pētījuma piedalījās gan tēvi, gan vīrieši bez bērniem. Atklājās, ka katrs otrais respondents uzskata, ka lielākās grūtības rada darba un ģimenes dzīves savienošana, savukārt vairāk nekā puse jeb 57% atbildēja, ka lielākais izaicinājums mūsdienās ir finansiālā stabilitāte un nepieciešamā nodrošināšana, bet 44% respondentu vislielākās grūtības sagādā bērnu disciplinēšana.

Aptaujā novērota tendence, ka ikdienā bērnu audzināšanā 61% tēvu gūst atbalstu un kā piemēru ņem bērnu māti. Jaunajiem tēviem palīdz arī viņa vecāki – 43% gadījumu tā ir vīrieša māte un 39% gadījumu – tēvs.

”Interesanti, ka aptaujā 93% tēvu piekrīt, ka ar bērniem vēlētos pavadīt kopā vairāk laika. Šī tendence norāda uz notikušajām izmaiņām sabiedrībā, kas, iespējams, ir pamatā pieaugošajai tēva iesaistei bērnu audzināšanā, kad arī viņi izjūt nepieciešamību pavadīt ar bērniem vairāk laika. Tēvu tēmā saskatījām iespēju veikt būtiskas un pozitīvas izmaiņas sabiedrībā ilgtermiņā,” saka SIA Inspired vadītājs Kārlis Gedrovics.

Centrā Dardedze tēvi aicināti apmeklēt tēvu grupas, kuras radītas, lai aicinātu tēvus aktīvāk iesaistīties bērnu audzināšanā, veidojot izpratni par ģimenes locekļu emocionālajām vajadzībām.

”Būt tēvam tiešām ir māksla – mūsdienu pasaules ritmā spēt uzlikt akcentus uz īstajām vērtībām – bērniem un ģimeni. Rast laiku, lai ikdienā pavadītu laiku ar bērniem, sniegtu nedalītu uzmanību, veidotu attiecības! Un tas ir viens no būtiskiem priekšnosacījumiem veselīgai bērna attīstībai. Mēs aicinām tēvus pavadīt vairāk laika ar bērniem un darīt to tā, lai abām pusēm prieks,” uzsver Centra Dardedze vadītājs Mārtiņš Egle.

Plašāka informācija par tēvu grupām pieejama mājaslapā centrsdardedze.lv.

Kampaņas plakāts

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl