Šobrīd visos lielajos vakcinācijas centros vakcinēti aptuveni 2200 cilvēku

1 komentārs
Šobrīd visos lielajos vakcinācijas centros vakcinēti aptuveni 2200 cilvēku
EDIJS PĀLENS, LETA

Piektdien, 16.aprīlī, līdz plkst.13.30 vakcinācijas centros Rīgā, Jelgavā un Jūrmalā pret Covid-19 sapotēti teju 2200 cilvēki, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Jūrmalā un Jelgavā šodien plānotais apjoms izvakcinēts, taču Rīgā aptuveni 250 iedzīvotāji vēl var pievienoties rindai.

Ņemot vērā aktīvo iedzīvotāju interesi, Jūrmalā un Jelgavā pēc plkst.13.30 tika pieņemts lēmums vakcinēt visus, kuri līdz tam brīdim bija gaidītāju rindā, bet rindas veidošanu neturpināt, vakcināciju atsākot rītdien.

Sestdien septiņi vakcinācijas centri visā Latvijā uzsāks darbu plkst.9, lai nodrošinātu nedēļas nogalē vakcināciju, izmantojot plānoto un pieejamo vakcīnu apjomu. Rīt vakcinācijai visā Latvijā plānots izmantot aptuveni 6000 vakcīnu devas.

Šodien vakcinācija lielajos vakcinācijas centros trīs pilsētās notiek bez iepriekšēja pieraksta, un iedzīvotāju interese ir liela, jo var vakcinēties jebkurš gribētājs. Šobrīd vakcīnu apjoms brīvās rindas vakcinācijai ir ierobežots, jo tika izmantotas vakcinācijas veicēju krājumos esošās ražotāja “AstraZeneca” vakcīnas. Šodien “ATTA” centrā līdz plkst.13.30 vakcīnu saņēma 1300, bet Jelgavā un Jūrmalā – katrā aptuveni 500.

Lasi vēl – Mediķi brīdina par smagām Covid-19 sekām un mudina vakcinēties

Sestdien vakcinācijas punkti Rīgā darbosies “ATTA” centrā un Ķīpsalas hallē, Ķīpsalas ielā 8. Vienlaikus atvērti būs arī punkti Jelgavā Zemgales Olimpiskajā centrā, Jūrmalas sporta skolā, Cēsīs bijušā “Super Netto” veikala telpās Bērzaines ielā 2a un Liepājā – Olimpiskajā centrā Brīvības ielā 39. Strādās arī vakcinācijas punkts Daugavpils sporta kompleksā Parādes ielā 7 un Rēzeknē – Latgales vēstniecībā “Gors”.

Svētdien, 18. aprīlī, atvērti būs centri Cēsīs bijušā “Super Netto” veikala telpās un Daugavpils Sporta kompleksā.

Katrā centrā plānots izmantot no 390 līdz 2500 vakcīnu devu, un vakcīnu apjoms atkarīgs no centra lieluma un vakcinācijas veicējam pieejamā vakcīnu apjoma. Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Iedzīvotāji tiek īpaši lūgti ievērot divu metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.