Šobrīd vēl nav nevienas audžuģimenes, kas būtu ieguvušas specializētās audžuģimenes statusu

1 komentārs
Šobrīd vēl nav nevienas audžuģimenes, kas būtu ieguvušas specializētās audžuģimenes statusu
ĀDOLFS MĀRTIŅŠ KRAUKLIS, F64

Valsts aprūpes centros dzīvo aptuveni 200 bērnu ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, šādiem bērniem ģimenes atrast ir sarežģīti. Pērnā gada vasarā izveidots jauns uzņemošās ģimenes institūts – specializētās audžuģimenes – iniciatīva, lai veicinātu šo bērnu nokļūšanu ģimenēs. 

Šobrīd gan nav nodibināts neviens specializētās audžuģimenes statuss, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Rīga” filiāles “Rīga” vadītāja llze Dzene.

“Process ir pamatīgs,  jāņem vērā, ka tas ir īpašs institūts. Šie bērni ļoti lēnām nonāk ģimenēs. Viņi nonāk audžuģimenēs, bet tas process no institūcijas uz mājām bērnam, kuram ir invaliditāte, ir ļoti lēns,” skaidroja Dzene.

(VSAC) “Rīga” filiālē “Rīga” dzīvo 37 bērni ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, 12 bērni tur atrodas uz vecāku iesnieguma pamata.

TOP komentāri

  • Dace Voitkevica
    +4 +4 0

    Dace Voitkevica

    Vai šis nav pietiekams iemesls ierēdņiem domāt, kā ieguldīt līdzekļus, lai reāli atvieglotu ikdienu un atbalstītu ğimenes, kuras neskatoties uz nožēlojamo sociālo atbalstu, neatdod savus bērnus iestādēm vai audžuģimenēm? Lūdzu veidojiet sižetus, kāpēc atrodas nauda institūcijām un audžuģimenēm, bet ne tam, lai ģimenes ar bērniem invalīdiem nebūtu spiestas domāt par bērna atdošanu vai valsts atstāšanu? Piemāram kāpēc tik nožēlojama un nevienlīdzīga ir asitenta apmaksa- minimālā stundu likme un smagiem bērniem garantētas tikai 2 stundas nedēļā? Kas par šādu naudu pieteiksies strādāt? Utt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl