“Šobrīd ir ļoti grūti izdzīvot”; aicina palīdzēt pārdzīvot krīzi dzīvnieku patversmei “Ulubele”

1 komentārs
“Šobrīd ir ļoti grūti izdzīvot”; aicina palīdzēt pārdzīvot krīzi dzīvnieku patversmei “Ulubele”
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Esam bez saimnieka palikušo dzīvnieku patvērums – slimnīca, policija un pansionāts vienuviet. Mums nav iespēja aizslēgt durvis. Esam “nokill” patversme, kur ikviens drošībā un aprūpēts var sagaidīt savu cilvēku. Katru dienu patversmē aprūpē 500 dzīvnieku. Šobrīd ir ļoti grūti izdzīvot, paziņojumā vēsta “Ulubele”.

Neatkarīgi no Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa “Ulubele” joprojām strādā pilna laika režīmā – atvērta adopcijām un patversmē nonākušo dzīvnieku saimniekiem katru dienu no plkst. 10.00 – 16.00.

Patversme vēsta, ka ik dienu “Ulubelē” ierindā ir 18-20 darbinieku, jo patversmes darba specifika nedod iespēju strādāt attālināti vai pārtraukt darbu, uz nenoteiktu laiku aizverot patversmi – patversmes iemītnieki jābaro, jāapkopj un jāizved pastaigās, jāsniedz veterinārā palīdzība, jāaprūpē slimnieki, kucēni, kaķēni un nespēcīgie opīši – tas viss ik dienu, par spīti globālajai pandēmijai, slēgtām valstu robežām vai neziņai par turpmāko.

“Mēs apzināmies, ka esam pilnībā atbildīgi par viņiem un ka neviens cits mūsu vietā to nedarīs,” pauž patversme.

Vēl vairāk – tāpat kā operatīvie dienesti, “Ulubele” ir paaugstinātā gatavībā, lai reaģētu uz gadījumiem, ja vīrusa skartajos mājokļos mājdzīvnieki paliek bez aprūpes.

“Covid-19 izplatības pieredze pasaulē rāda, ka diemžēl arī dzīvnieki pastarpināti kļūst par tā upuriem – ja saimnieks vairs nespēj parūpēties, arī dzīvniekiem nepieciešama palīdzība. Ļoti ceram uz pozitīvu notikumu attīstību Latvijā, taču gatavojamies situācijai, ka patversmē uz īsāku vai garāku laiku būs jāuzņem daudzi bez saimnieka aprūpes palikuši mājdzīvnieki,” pausts “Ulubele” paziņojumā.

Taču šādos nepieredzētos krīzes apstākļos arī “Ulubele” diemžēl nav nodrošināta ar līdzekļiem: pietrūkst ārstēšanai, dzīvnieku uzturēšanai un karantīnas nodrošināšanai. Tādēļ patversme lūdz palīdzību, ja ir tāda iespēja.

Atbalstu var sniegt tiešsaistē portāla ziedot.lv labdarības akcijā “Izdari sirds darbu!”, zvanot pa ziedojumu tālruni: 90006863 (1 zvans = 4,27 eiro), 90006083 (1,42 eiro) vai arī ar veicot pārskaitījumu patversmes ziedojumu kontā.

Biedrības “Dzīvnieku pansija Ulubele” konts: LV 97 HABA 0551 0283 5389 3 “Ozolaine”, Līči, Stopiņu novads Reģ. Nr. LV 40008095993 Mērķis: Atbalsts krīzē

Vienlaikus  “Ulubele” aicina vientuļos dzīvnieku īpašniekus izturēties atbildīgi, laikus piefiksējot informāciju par visiem saviem mājdzīvniekiem (dzīvnieku pases, datus, informāciju par veselības stāvokli, pārtiku, paradumiem), lai nepieciešamības gadījumā glābēji varētu operatīvi un atbilstoši reaģēt!

“Esiet atbildīgi pret tiem, kuriem esat vienīgie,” aicina dzīvnieku patversme “Ulubele”.