Šnore par “nepilsoņu bērnu iniciatīvu”: Tik ļoti spīd cauri politiskā korupcija

3 komentāri

Ceturtdien, 21. septembrī, Saeima noraidījusi Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinājumu Latvijā dzimušiem bērniem vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu. Par šo ieceri nobalsoja mazākums – 39 deputāti, galvenokārt no opozīcijas partijām.

Viņi uzskata, ka jādara gals nepilsoņa statusa piešķiršanai, kas bijis vien pagaidu risinājums.

Izņemot četrus partijas “Vienotība” deputātus, kuri nostājušies prezidenta pusē, pārējie koalīcijas deputāti balsoja “pret” Vējoņa iniciatīvu vai arī balsojumā atturējās. Asākie iebildumi par atteikšanos bērniem piešķirt nepilsoņa statusu ir Nacionālajai apvienībai.

Gunārs Kūtris
Saeimas deputāts (NSL)

Bērnam kopš piedzimšanas ir tiesības iegūt pilsonību. Ko darām mēs? Latvijas valsts 27 gadus lemj par to, ka mēs gribam atražot okupācijas režīma sekas. 1995. gada likumā bija rakstīts, ka nepilsonis ir Latvijā dzīvojošais bijušās PSRS pilsonis, kurš nav kādas citas valsts pilsonis. Tātad mēs sakām, ka mums ir vēl bijušās PSRS pilsoņi.

Edvīns Šnore
Saeimas deputāts (VL-TB/LNNK)

Šai iniciatīvai tik ļoti spīd cauri politiskā korupcija, ka šodien, kad Latvijas sabiedrība cīnās ar slēpto oligarhu un Maskavas ietekmi, atbalstīt ko tādu, kas visdrīzāk ir daļa no tā, es domāju, būtu visai dīvaini. Iedabūšana Latvijas pilsonībā pēc būtības ar šo likumprojektu tiek pielīdzināta tam, kā agrāk cilvēkus iedabūja kolhozā: no sākuma brīvprātīgi, tad piespiedu kārtā, un beigās jau automātiski reģistrēja visus, nevienam neko neprasot, – grib vai negrib.

3 komentāri