Šnore par “nepilsoņu bērnu iniciatīvu”: Tik ļoti spīd cauri politiskā korupcija

3 komentāri

Ceturtdien, 21. septembrī, Saeima noraidījusi Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinājumu Latvijā dzimušiem bērniem vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu. Par šo ieceri nobalsoja mazākums – 39 deputāti, galvenokārt no opozīcijas partijām.

Viņi uzskata, ka jādara gals nepilsoņa statusa piešķiršanai, kas bijis vien pagaidu risinājums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izņemot četrus partijas “Vienotība” deputātus, kuri nostājušies prezidenta pusē, pārējie koalīcijas deputāti balsoja “pret” Vējoņa iniciatīvu vai arī balsojumā atturējās. Asākie iebildumi par atteikšanos bērniem piešķirt nepilsoņa statusu ir Nacionālajai apvienībai.

Gunārs Kūtris
Saeimas deputāts (NSL)

Bērnam kopš piedzimšanas ir tiesības iegūt pilsonību. Ko darām mēs? Latvijas valsts 27 gadus lemj par to, ka mēs gribam atražot okupācijas režīma sekas. 1995. gada likumā bija rakstīts, ka nepilsonis ir Latvijā dzīvojošais bijušās PSRS pilsonis, kurš nav kādas citas valsts pilsonis. Tātad mēs sakām, ka mums ir vēl bijušās PSRS pilsoņi.

Edvīns Šnore
Saeimas deputāts (VL-TB/LNNK)

Šai iniciatīvai tik ļoti spīd cauri politiskā korupcija, ka šodien, kad Latvijas sabiedrība cīnās ar slēpto oligarhu un Maskavas ietekmi, atbalstīt ko tādu, kas visdrīzāk ir daļa no tā, es domāju, būtu visai dīvaini. Iedabūšana Latvijas pilsonībā pēc būtības ar šo likumprojektu tiek pielīdzināta tam, kā agrāk cilvēkus iedabūja kolhozā: no sākuma brīvprātīgi, tad piespiedu kārtā, un beigās jau automātiski reģistrēja visus, nevienam neko neprasot, – grib vai negrib.

TOP komentāri

  • Man čista zb jau
    0 0 0

    Man čista zb jau

    Es vakar uzzinaju ka oligarhiem vajadzeja tadu prezidentu ka Vejoni kuru var regulet pa labi pa.kreisi... ta ir taisniba?
  • Nav dots

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl