Sniega un sala trūkums rada zaudējumus slēpošanas kalnu īpašniekiem

0 Komentāru
Sniega un sala trūkums rada zaudējumus slēpošanas kalnu īpašniekiem
Ilustratīvs foto. (Foto: f64)

Latvijā patiešām rādās, ka arī šoziem slēpošanas kalnu īpašniekiem pie peļņas tikt būs grūti. Siltā laika dēļ neviena no Pierīgas trasēm darbu tā arī nav sākusi. Sniega pūtēju darbināšanai vajadzīgs vismaz dažu grādu sals. To sinoptiķi tuvākajā laikā nesola. Taču aktīvās atpūtas cienītāji var baudīt pavasara izklaides.

Kārtīga ziemu ar stabilu salu un sniegu ir katra slēpošanas kalna īpašnieka sapnis, tomēr pēdējos gados darbu uz pilnu jaudu pirms jaunā sākt izdevies reti. Slikts bija arī pagājušais gads, jo prieki par agri novembrī uzsnigušo sniegu bija īsi –  atkusnis sezonu tā pa īstam ļāva sākt vien janvāra otrajā nedēļā. Laika prognozes neko optimistisku nesola arī šogad.

Kopumā pēdējos gados slēpošanas sezona sanākusi ļoti īsa, un pat, ja uz pavasara pusi sniega pietiek, slēpotājiem šī izklaide vairs nešķiet aktuāla. Tādējādi vērā ņemamu peļņu kalnu īpašnieki neprognozē arī šoziem. Tikmēr, lai izdzīvotu, jāmeklē citas piepelnīšanās iespējas.

Tikmēr pirms Ziemassvētkiem daudzviet Latvijā uzsnigusī sniega kārta siltā laika dēļ strauji kūst. Tā dēļ daudzās upēs kāpj ūdens līmenis, tostarp Ogres lejtecē, Lielajā Juglā un vairākās Vidzemes upēs, kur nu iespējams pat laivot.

Masveidīgs laivotāju pieplūdums Amatā trešdien nebija novērojams, tikmēr vietējie stāsta, ka laivotāji ziemā nav nekāds pārsteigums, īpaši ja ir tik augsts ūdens līmenis kā šobrīd.

0 Komentāru