Komentāri

Pēdējo četru gadu laikā gandrīz uz pusi samazinājies smēķējošo skolēnu skaits. Taču joprojām ļoti daudzi bērni ir pakļauti pasīvai smēķēšanai mājās. Tā ir vismaz tikpat kaitīga, kā smēķēšana.

Pulmonoloģes Renātes Snipes mazie pacienti apstiprina pasaules pētījumu rezultātus – ja vecāki smēķē un bērni ir pakļauti pasīvai smēķēšanai, viņi uz pusi biežāk slimo ar elpceļu infekcijām. Ir arī citi negatīvie faktori.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Analizējot jaunākos pētījumus par smēķēšanas izplatību jauniešu vidū, kopumā Latvijā vērojama pozitīva tendence – samazinājies regulāri smēķējošo skolēnu skaits. Tā, piemēram, skolēni, kam ir 13-15 gadi, sāk smēķēt gandrīz uz pusi mazāk nekā pirms četriem gadiem. Ja 2011. gadā cigaretēm priekšroku deva 32% skolēnu, tad pašlaik to skaits samazinājies līdz 17%. Taču joprojām gandrīz puse skolēnu mājās ir pakļauti pasīvajai smēķēšanai un pēdējo četru gadu laikā to skaits būtiski nav mainījies.

Foto

Pētījuma dati norāda, ka darbs ar vecākiem par pasīvās smēķēšanas ietekmi uz bērnu veselību ir nepieciešams. Tikpat svarīgi ir smēķēšanas ierobežojumi. Pagaidām visi ierobežojošie pasākumi nākuši par labu, uzskata Veselības ministrijā.

Tāpēc, lai samazinātu pasīvās smēķēšanas risku, eksperti uzskata, ka smēķēšanas ierobežojumi jāpaplašina vēl vairāk. Aizliegums smēķēt automašīnu salonos, kam jāstājas spēkā līdz nākamā gada 20. maijam, ir viens no tiem, jo kaitīgās un toksiskās vielas autosalonā saglabājas vairākas stundas un pat dienas.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl