Smēķējošie Saeimas deputāti “spurojas” pret smēķētavu slēgšanu

0 Komentāru
Smēķējošie Saeimas deputāti “spurojas” pret smēķētavu slēgšanu
()

Vai Saeimas ēkās tiks aizliegta smēķēšana? Parlamentā savākti 60 deputātu paraksti, lai likvidētu tur ierīkotās smēķētavas. Taču par spīti vairākuma atbalstam, ar lēmuma pieņemšanu deputāti nesteigsies, jo uzskata, ka par to jāvienojas jaunievēlētajam parlamentam, kas darbu sāks jau pēc trīs nedēļām.  

Lai Saeimas ēkās turpmāk aizliegtu smēķēt un likvidētu tur ierīkotās smēķētavas, kolēģu parakstus šovasar sāka vākt deputāts Valdis Zatlers. Toreiz savu lēmumu viņš pamatoja kā nākamo loģisko soli pēc aizlieguma pārdot alkoholu parlamentā.

Foto: LETASaeimas deputāts Valdis Zatlers(RP):
Ja mēs salīdzinām ar alkohola tirdzniecību, kas pavisam nesen vēl Saeimā bija, neviens šodien vairs nespēj iedomāties, ka kāds varētu vieglā reibumā kāpt uz tribīnes un runāt vai kādam būtu jāiet meklēt balsojumam savi kolēģi uz kafejnīcu, kur viņi jautri dzer konjaku. Tas būtu viens solis pašu deputātu veselības uzlabošanai.

Zatlera aicinājumam atsaukušies 60-it deputāti. Tie, kuri neizvairījās publiski pamatot, kāpēc parakstījušies, skaidro, ka rūpējas par kolēģu veselību.

Foto: LETASaeimas deputāte Vineta Poriņa (VL-TB/LNNK):
Es domāju, jo vairāk ierobežos šo jautājumu tad cilvēki arī pievērsīs uzmanību, ka īsti normāli tas nav smēķēt un piekopt citas atkarības.

Turpretī smēķējošie deputāti Zatleram velta dzēlīgas piezīmes.

Foto: LETASaeimas deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS):
To vērtēju, kā cilvēka mēģinājumu ieiet ar kaut ko Saeimas vēsturē. Ne ar ko citu neizdevās, ar šo varbūt ieies.

Šonedēļ paraksti tika nodoti Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai. Tās vadītājs Vitālijs Orlovs uzskata, ka pirms izlemt, kā rīkoties tālāk, būtu jāļauj anonīmi anketā izteikties kā deputātiem, tā arī Saeimas darbiniekiem. Taču viņaprāt, nebūtu pareizi noteikumus mainīt spēles laikā, tāpēc lēmums par smēķētavu likvidēšanu vai saglabāšanu būtu jāpieņem jau nākamajam -12. Saeimas sasaukumam.

Viņam pievienojas arī partijas biedrs Andrejs Klementjevs, kurš Zatlera ierosinājumu vērtē neviennozīmīgi.

Foto: LETASaeimas deputāts Andrejs Klementjevs (SC):
Ja nav iespējas legāli papīpēt te, viņi izies pie fasādes, kas būs liels pārkāpums.. tālāk pie baznīcas vai vēl tālāk uz parku. Tas nozīmē, ka mēs ar savu rīcību varam provocēt likuma pārkāpumu. Tāpēc, lai Ētikas un mandātu komisija izskata šo lietu, aptaujā visus jaunos deputātus, aptaujā visas tehniskās lietas. Varbūt mēs varam jaudu palielināt ventilācijai, lai tā smaka nebūtu te. Galvenais pārmetums bija par to, ka smaka ir.

Kuru ceļu iet – slēgt smēķētavas vai gluži pretēji — tās modernizēt, līdz ar  to visticamāk tiks atstāts jaunievēlēto deputātu ziņā.

0 Komentāru