Smalki restorāni, bāri un pat bibliotēka – reportāža no milzu kruīza kuģa, kas piestājis Rīgā

2 komentāri

Piektdien, 11. maijā, Rīgas ostā pietauvojās viens no lielākajiem kruīza kuģiem, kādu šogad galvaspilsēta plāno uzņemt. Laineris “Orchestra” uz Rīgu atvedis 2500 tūristu, lielākoties no Vācijas un Austrijas.

Kruīzi pašlaik pasaulē ir viens no populārākajiem ceļojumu veidiem, arī Latvija šogad cer uzņemt rekordlielu kruīzu pasažieru skaitu.

Rīdzinieki un pilsētas viesi šodien nevarēja nepamanīt balto milzeni, kas netālu no Vanšu tilta pietauvots Daugavā. Šis ir viens no lielākajiem kruīza kuģiem, kādu Rīgas osta jebkad uzņēmusi. 2007. gadā būvētais itāļu kuģis ir 300 metrus garš un 60 metrus augsts. Sena tradīcija paredz, ka kuģim pirmoreiz ienākot kādā ostā, kapteinis ar ostas vadītāju apmainās ģerboņiem.

Man kā kuģa kapteinim vēl nav sanācis laika nokāpt no klāja, bet šodien uz stundu plānoju apskatīt Rīgu. Man patīk paturēt atmiņā, kā izskatās visas ostu pilsētas, kur piestājam. Tas bija viens no maniem sapņiem, kad sen atpakaļ izvēlējos šo profesiju,” stāsta kruīza kuģa “Orchestra” kapteinis Frančesko Saverio Veniro.

Kruīza kuģim ir 16 klāji. Tajos izvietoti vairāki smalki restorāni, bāri, plašas atpūtas telpas, – SPA un skaistumkopšanas centrs, kā arī iepirkšanās galerijas. Uz kuģa ir arī bibliotēka un kazino. Iespaidīgs skats paveras, ieejot teātra zālē – tajā ir 1 200 skatītāju vietas, un katru vakaru pasažieri var baudīt citu šovu. Zem klajas debess uz kuģa ierīkoti vairāki peldbaseini, sauļošanās klājs. Kuģis uz Rīgu atvedis vairāk nekā 2 550 kruīza pasažieru. Sestdien viņi izkāps jau Tallinā, pēc tam Helsinkos, Stokholmā un Kopenhāgenā. Kruīzu ceļojumi ir šobrīd viens no straujāk augošajiem tūrisma segmentiem pasaulē, arī Latvija arvien biežāk tiek iekļauta kruīzu maršrutos.

Jau vairākus gadus kruīzu pasažieru skaits pieaug arī Rīgas ostā. Pērn galvaspilsētā piestāja 86 kruīza kuģi, šurp atvedot gandrīz 90 000 pasažieru.

“Šogad izskatās, ka šī sezona, kas sākās maijā un turpinās līdz septembra beigām, ir ļoti cerīga, un izskatās, ka mēs varētu arī pārsniegt šo 100 000 pasažieru skaitu,” informē LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Rīgas ostā šovasar tiek veikta arī galvenā kuģošanas ceļa padziļināšana, kas dos iespēju galvaspilsētā ienākt vēl lielākiem kruīza kuģiem.