72 komentāri

Noslēgumam tuvojas smagos korupcijas noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga prāva, kura ilgst jau astoto gadu un kļuvusi par visus laiku garāko tiesas procesu pirmajā tiesu instancē.

Neapmierināta ar Lemberga mēģinājumiem novilcināt procesu, tiesa lietu nolēmusi skatīt triecientempā – augustā un turpmāk tiesas sēdes sasauktas katru darba dienu. Lai arī pirms tiesu debatēm apsūdzības uzturētāji neatklāj, cik lielu cietumsodu Lembergam prasīs, TV3 Ziņu aprēķini liecina, ka runa varētu būt par vairāk nekā 10 gadiem.

2009. gada februārī Rīgas apgabaltiesas koridori bija pilni ar no Ventspils autobusos atvestiem Lemberga atbalstītājiem. Uz pirmo tiesas sēdi par kukuļņemšanu, noziedzīgi iegūtas naudas legalizāciju un citiem noziegumiem apsūdzētais ieradās ar ziediem rokās, apgalvojot, ka nav vainīgs.

Lemberga prāva ilgst nu jau astoto gadu. Nesen tā kļuva par garāko pirmajā instancē skatīto tiesas procesu, apsteidzot tā dēvēto Digitālās televīzijas lietu. Tas nav pārsteigums, jo, piemēram, Lembergs liecības sniedz jau 10 mēnešus. Tiesa uzskata, ka apsūdzētais apzināti vairākkārt mēģinājis novilcināt procesu.

Lemberga liecināšana drīzumā gan varētu beigties, jo palikušas vien pāris epizodes. Turklāt pirmoreiz Latvijas vēsturē vienas tiesas procesu nolemts skatīt katru darba dienu. Sākot ar augustu, kad lietas dalībnieki atgriežas no atvaļinājuma, šādā tempā lietu paredzēts skatīt vairākus mēnešus.

Tiesas plānā lietu skatīt triecientempā gan iejaukusies slimība. Advokāts Oskars Rode, kurš aizstāv Lembergu dēlu Anriju, slimības dēļ nākamnedēļ tajās nevarēs piedalīties, tāpēc tiesas maratona sākums pārcelts par nedēļu. Neskatoties uz to, lietā iesaistīto juristu teiktais liek domāt, ka spriedums vairs nav gadu, bet mēnešu jautājums.

Tiesu debatēs prokuratūra apkopos savāktos pierādījumus, kā arī informēs, kādus sodus Lembergam un pārējiem apsūdzētajiem – Lemberga dēlam Anrijam un Ansim Sormulim – prasīs. Jurists to TV3 Ziņām atsakās atklāt. Taču, ņemot vērā, ka Lembergs apsūdzēts vairākos smagos noziedzīgos nodarījumos, viņam varētu draudēt cietumsods no desmit līdz pat 20 gadiem.

TOP komentāri

 • Skolnieciņš
  +4 +4 0

  Skolnieciņš

  "Tik dūrei ir spēks...." teica E.Veidenbaums. Un viņam taisnība!
 • Jolanta Urzula Driksne
  +2 +2 0

  Jolanta Urzula Driksne

  O,ļoti labi,neesmu par viņiem balsojusi,un toč nebalsosu ar
 • Jolanta Urzula Driksne
  +2 +1 -1

  Jolanta Urzula Driksne

  Kurā partijā? Lai zinu par kuru partiju nekad nebalsot,laba antireklāma😀

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl