Slimnīcu biedrības vadītājs ģimenes ārstu streiku pagaidām vērtē kā nerezultatīvu

Pievienot komentāru
Slimnīcu biedrības vadītājs ģimenes ārstu streiku pagaidām vērtē kā nerezultatīvu
Dmitrijs Suļžics / f64

Valdības koalīcijas sarosīšanās uz ģimenes ārstu streiku vēl nenozīmē, ka tas nesis kādus rezultātus, jo mediķu algas joprojām ir zemākas nekā pirmskrīzes gados, tā intervijā “900 sekundēm” norādīja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Tieši pirms mēneša, 3. jūlijā, daļa ģimenes ārstu sāka streiku. Tagad tas daļēji beidzies; ir panākti kādi rezultāti, taču sabiedrības aptauja rāda, – protests neko būtisku veselības nozarē nav mainījis.

Uz jautājumu, vai streikošanai mūsu valstī vispār ir jēga, Kalējs norādīja, ka valdības koalīcija ir sarosījusies un sākusi domāt, kā tagad rīkoties. Tomēr mediķus interesē iznākums un finansējuma pieaugums, lai aizkavētu viņu aizbraukšanu no Latvijas vai arī pāriešanu uz citām nozarēm, kur var nopelnīt vairāk.

“Ja tas izdosies, tad mēs varam teikt, ka streikam bija panākumi. Līdz šim brīdim – nē, jo mūsu oficiālais algu līmenis medicīnā vēl joprojām ir zemāks, nekā tas bija pirms krīzes,” norāda Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs.

Savukārt Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide pauda viedokli, ka streiks parādījis valdības un Veselības ministrijas patieso attieksmi pret pacientiem un ārstiem, jo problēma bija jārisina uzreiz.

Daļa ārstu streiku turpinās, skatoties, kā tiek veidots budžets, kā tiek īstenoti solījumi, bet, ja līdz 1. oktobrim solījumi netiks pildīti, mediķi var arī slēgt ģimenes ārstu prakses, apliecināja Veide.