Slimnīcās rindā pie ārstiem jāgaida pat vairāk nekā 100 dienas

3 komentāri

Garākās rindas šobrīd ir pie acu ārsta un fizioterapeita – pie tiem vizītē attiecīgi jāgaida 102 un 109 dienas. Pie ģenētiķa rinda ir 84 dienas, pie psihiatra – 77, bet pie kardiologa – 69 dienas. Bērnu slimnīcas izveidotā darba grupa janvārī analizēs situāciju katrā jomā.

Piemēram, Lāsmas trīs gadus vecajai meitiņai Katei pēc dzimšanas atklāta neliela sirdskaite, kas regulāri jākontrolē, apmeklējot kardiologu. “Nevis kaut kāda akūta vizīte, nē, bet tā kā kontrole – regulāri reizi pusgadā vai reizi gadā jāaiziet pie ārsta. Tomēr katru reizi tikt pie šā ārsta par valsts naudu ir liels izaicinājums,” stāsta Lāsma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmajā reizē, ārstējot citu slimību, kardiologs bija nepieciešams steidzami, tāpēc rindas dēļ Kate uz pārbaudi devās par maksu. Toreiz Lāsmai ieteica turpmāk vizītes laikā pierakstīties uz nākamo.

“Tas ne vienmēr sanāk, tāpēc, – ja vizīte vajadzīga reizi pusgadā, un, piemēram, mēs pie ārstam esam bijuši rudenī, tad rudenī vēl nav atvērts pieraksts uz jauno gadu,” stāsta Kates mamma.

Pēdējā reizē pērn Lāsma bija spiesta atkal iet par maksu, jo, piesakoties 12. novembrī, viņai vizīti piedāvāja vien pēc pusgada, bet tik ilgi gaidīt nebija vēlmes.

Vairāk uzzini video!

TOP komentāri

 • Nu re
 • janis
  +2 +2 0

  janis

  ta ari bus tikmer kreslos sedes tada valdiba,nekas nemainisies,tikai otradies....
 • smicniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiica
  +2 +2 0

  smicniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiica

  es reiz sēdēju bērnu slimnīcā, kurā nebij internets pieejams, spēles nebija, tikai mazie izklaidēja ar savu runāšanu, bet paša ārsta darbība prasīja tikai 5 minūties.
  WECLOME TO BĒRNU SLIMNĪCA

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl