Slimnīcās arvien biežāk nonāk cilvēki, kuri notriekti uz gājēju pārejām

12 komentāri

Trauksmi ceļ ķirurgi. Pēdējo nedēļu laikā gandrīz katru dienu slimnīcās tiek nogādāti cilvēki, kas notriekti uz gājēju pārejām. Visi cietušie guvuši smagas traumas, un, kā norāda mediķi, notriekto gājēju atlabšanas process mēdz prasīt pat gadu, bet daudzi kļūst par invalīdiem uz mūžu.

Satraucošs fakts ir tieši tas, ka šie cilvēki satiksmes negadījumā cieš uz gājēju pārejām – vietās, kuras it kā paredzētas, lai droši šķērsotu ceļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gadījumi, kad cilvēkus notriec tieši uz gājēju pārejas, bijuši vienmēr, taču īpaši liels skaits cietušo bijis tieši šā gada nogalē. Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā gandrīz ik dienu tiek ievesti šādi pacienti. Visi cietušie guvuši smagas politraumas. Kā norāda ķirurgs Andris Vikmanis, cilvēki tiek sakropļoti uz līdzenas vietas, traumas atkarīgas arī no tā, kāds transportlīdzeklis cilvēku notriec.

Andris Vikmanis, Austrumu slimnīcas Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs

Ja tas ir vieglais auto, tad ir tie saucamie bamperu lūzumi, kad to pirmo triecienu saņem pa apakšējām ekstremitātēm, pa kājām, pa ceļa locītavām. Tur ir tie pirmie lūzumi, un tad jau atkarīgs no ātruma un inerces – ja ātrums lielāks, tad cietušais krīt pāri motora pārsegam un traumē galvu pret vējstiklu.

Traumētas tiek arī ribas un rokas, bet, ja gājēju notriec apvidus auto vai mikroautobuss, tad sadragāti tiek augšstilbi, vēders un plaušas. Ja cilvēks izdzīvo, priekšā vēl ir ilgs atveseļošanās periods un daudzos gadījumos cilvēks kļūst par invalīdu.

Foto: LETA

”Ārstēšanās iet ilgi, salīdzinot ar citiem pacientiem, kam ir kādas izolētas traumas, jo šeit komplicējas dažādi anatomiskie reģioni, kas ir traumēti,” norāda Andris Vikmanis, ”ir jāiesaistās dažādiem speciālistiem, neiroķirurgiem, ķirurgiem, traumatologiem un dažreiz šaurākiem nozares speciālistiem, tas ir komplicēts komandas darbs, un atveseļošanās iet ilgi.”

Kā nākas, ka visvairāk cilvēku tiek notriekti tieši uz pārejām – vietām, kas domātas drošai ceļa šķērsošanai?

Ārsts spriež – gājēji zina, ka viņiem ir priekšroka, tādēļ kļūst neuzmanīgi un pārejas šķērso neskatoties. Turklāt ne vienmēr vadītājs var paspēt nobremzēt, īpaši, ja ir slidens.

Jāņem arī vērā, ka tumšajā laikā gājēji nereti tiek pamanīti pēdējā brīdī.

Vikmanis iesaka kājāmgājējiem nemesties akli zem automašīnām, bravūrīgi šķērsojot gājēju pārejas, jo, lai arī pēc ceļu satiksmes noteikumiem viņiem ir priekšroka, nav vērts riskēt ar dzīvību un veselību.

TOP komentāri

 • LOL
  +6 +5 -1

  LOL

  AR BARGIEM SODIEM jāsoda Debīlās CACAS kuras ar vienu roku uz stūres otrā rokā kafijas glazīte un telefons starp plecu un galvu iespiests. runā un uz ceļu nokoncentrējas. Esmu tādas Debīliķes redzējis nevien vienu reizi. tad arī brīnās ka avārijas uz katra stūra. Tiesības tādām uzreizi nost! Un kā vispār nākas ka tās CACAS nemaz nemāk braukt atpakaļgaitā, kā viņas var nolikt tiesības? Vaig Stingrākus Braukšanas Eksāmenus!
 • Visatļautība
 • GiZita
  +4 +4 0

  GiZita

  Es uzskatu,ka valsti ar likumu OBLIGATI jaievies atstarojosas vestes nesasana berniem. Un jaliek vecakiem bargi sodi, ja bernam tadas nav. Vismaz lai bernu redz, ja pasam pieaugusajam nav sajegas, lai vismaz berns pasargats. Mani berni bez atstarojosam vestem no majas nedrikst iziet. Ka lai autovaditajs ierauga manu bernu uz parejas, ja es pati vinu neredzu jau divu metru attaluma? Kas pats sevi saudze,to Dievins saudze!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl