Slikto ceļu dēļ bērni nedēļu spiesti dzīvot internātā

6 komentāri

Šis ir tas dramatiski neizbraucamais autoceļš Tilža-Pazlauka. Dažas vieglās automašīnas centās uz priekšu tikt kaut kā ar dēļu ielikšanu bedrēs. Neveiksmīgi!

Vietējais zemnieks brauca ar savu traktoru vilkt ārā. Un šī ir arī tā vieta, kur nedēļas sākumā skolēnu autobuss iestiga ar visiem bērniem, un arī traktors bija vajadzīgs, lai tiktu ārā. Valsts autoceļš, bet sajūta gluži kā tādā izmirkušā kartupeļu laukā.

Skolēnu autobusa šoferis Edgars Bērziņš rāda pusmetru dziļo dubļu risu, kas viņam kļuva par pavasara šķīdoņa slazdu.

Edgars Bērziņš, Tilžas pagasta skolēnu autobusa šoferis. Foto: LNT

Latvijas Valsts ceļu pārmetumu, ka šoferis izvēlējies nepareizo trajektoriju, Edgars noraida, jo nekur citur visa ceļa platumā nav iespējas tikt cauri.

Edgars Bērziņš
Tilžas pagasta skolēnu autobusa šoferis

Rīgas kungiem visu pasniedz uz papīra, bet laukos viņi nav bijuši, dzīvē neko nav redzējuši. Tāda tā mūsu valsts!

Kamēr nestspēju zaudējušais un izšķīdušais valsts ceļš neizžūs, Tilžas pagasta skolēnu autobuss daļu bērnu nemaz nesavāks un neaizvedīs līdz mājām.

Bērniem tagad jāmēro kilometri kājām, jo skolēnu autobuss sagaida pie dubļu jūras sākuma.

Balvu novada Tilžas pagasta pārvaldes vadītāja apgalvo, – pašvaldība ar ierobežoto finansējumu spēj labākā stāvoklī uzturēt savus vietējos ceļus nekā valsts.

Anna Bērziņa
Tilžas pagasta pārvaldes vadītāja

Tas, kas ir noticis šajā pavasarī, ir ceļus iznīcinājis. Tā ir tehnikas laušana, tehnika lūst. Vācijā ražotie mersedesi nav paredzēti šādiem ceļiem. Kad izvilkām ārā, visu apakšu mazgājām, piedzīts pilns ar lieliem akmeņiem.

Dodoties uz intervijām, iestieg arī “LNT Ziņu” auto. Ironiski, bet iestigušo LNT Ziņu dienesta auto izvelk tas skolēnu autobuss, kas pats šonedēļ iegrima dubļos.

Balvu novada iedzīvotāji jautā – kāda jēga maksāt nodokļus, ja infrastruktūras attīstības nauda vienalga nonāk lielajās pilsētās, un Satiksmes ministrijas attieksmes dēļ lauku ļaudis jūtoties kā mazāk vērtīgi.

Jānis
Balvu novada iedzīvotājs

Nodokļu maksāt negribas, ka šitā pretī nenāk! Mašīnai visa plastmasa aprauti, visa apakša, mājās nevar tikt. Kas par to maksās? Neviens nemaksās!

Daļa vaino policiju, kas ilgstoši neesot nekontrolējusi meža izvedēju svaru, jo viņi izdangājuši virskārtu. Tiek arī pausta neizpratne, kā Latvijas Valsts ceļi gadiem ilgi nav spējuši rast naudu jaunam grants segumam un noteku attīrīšanai.

Maija
Balvu novada iedzīvotāja

Šausmās brauc un nezini, vai tu tiksi pāri vai nē. Tādas grambas izbrauktas. Ceļš jau ir zemāks par ceļa malām, jo viss ūdens, kas nāk no kūstošā sniega, satek uz ceļa.

Savukārt uz cita valsts autoceļa, Krišjāņi-Ruskulova, arī šeit pat Balvu novadā dubļu upes situāciju ir tik ļoti pasliktinājušas, ka Latvijas Valsts ceļi šo posmu ir pilnībā slēguši satiksmei. Tas apstādinājis arī skolēnu pārvadājumus Bērzpils pagastā.

Vidusskolas internātā bija jāmeklē brīvās gultasvietas. Seši skolēni, kuri nekad iepriekš nebija dzīvojuši internātā, patveras skolā jau kopš pagājušajās piektdienas. Tātad jau nedēļu nav vēl bijuši mājās.

Ilona Stepāne, Bērzpils vidusskolas direktore. Foto: LNT

Ilona Stepāne
Bērzpils vidusskolas direktore

Izbraukt uz mājām, izvadāt nebija iespējams, jo bija jādomā arī par autobusu, kas jau bija cietis no šiem ceļiem. Tas bija risinājums, jo pašvaldība nāca pretim un apmaksāja bērniem dzīvošanu un ēdināšanu. Tā būtībā bija izeja no bezizejas.

Mājās nedēļu nav bijusi arī skolas direktore, jo apbraucamais ceļš nav tas tuvākais.

Ilona Stepāne
Bērzpils vidusskolas direktore

Un arī es dzīvoju šo nedēļu šeit uz vietas, tāpēc, lai atbrauktu uz darbu, man būtu jābrauc 66 kilometri uz vienu pusi.

Biruta Bogdane, Balvu novada Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja. Foto: LNT

Biruta Bogdane
Balvu novada Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja

Mani vispār nepamierina valsts attieksme pret laukiem, kāda tā ir pašreiz. Man jau šķiet, ka viss iet uz to, lai te laukos iedzīvotāju paliktu arvien mazāk.

Iestrēgušie ļaudis gan lūguši Bērzpils pagasta pārvaldi tomēr sestdien atsūtīt traktoru kā cilvēku pārcēlāju, lai tiktu uz vietējā ansambļa koncertu skolā.

Biruta Bogdane
Balvu novada Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja

Riskantākās situācijas, nedod dievs, būtu tad, ja kādam vajadzīga ātrā palīdzība. [..] Viņi vienkārši nevarētu iebraukt. Labi, ka pagastam ir traktors, tad brauktu un vilktu laukā to mašīnu, ja vajadzētu kādam cilvēkam uz slimnīcu vai pie ārsta steidzami.

Pagaidām tik kritiska situācija vēl nav izveidojusies.

TOP komentāri

 • Seniors
  +8 +7 -1

  Seniors

  Visa nodoklu nauda , no CSDD , Nodokli par degvielu , aiziet Valsts kopeja katla ! Tad , nav brinums , kad Saeimas deputati , Ministrijas un to ieredni , var pacelt sev algas . Tas pats sakams , par Valsts 100 gadei , atveletie 100 miljoni . Lepni dzivo , Valsts parvaldes darbinieki .Laukos , LOTI strauji samazinas , iedzivotaju skaits . Nebrinisimies , kad Latvija driz paliks , tikai Saeimas deputati un Valsts parvalde - stradajosie . Kam , vajadzigs Valsts Prezidents , ja vina vardam , nav likumigas varas ? Kauns , ka nolaista , visa Latvija !!! Ministri , domajiet , par Latviju , bet ne tikai , par saviem maciniem . KAUNS , KAUNS , KAUNS ! Kad Aseradens , noliks Ministra portfeli ? Vai nav jau piezadzies , ar SAVU OIK ???
 • ome
  +5 +4 -1

  ome

  Kāpēc Jūs uzbrukat bērniem, nevis tiem kas par šo ceļu atbild. Varbūt drīz vairs nevarēs ne ātrie atbraukt, ne uz darbu tikt. Izvemies un guli laimīga.
 • M. L.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl