Sliktākā vakcinācijas aptvere Rīgā – bērnudārzos

0 Komentāru

Galvaspilsētā prēmētas mācību iestādes, kurās vakcinēti vismaz 80 procenti personāla. Kopumā šo mērķi izdevies sasniegt divām trešdaļām izglītības iestāžu. Tomēr pat dāsnās naudas balvas nav motivējušas aktīvi vakcinēties bērnudārzu pedagogus.

5000 līdz 10 000 eiro, atkarībā no nodarbināto skaita, tik dāsnas naudas balvas Rīgas dome pirms diviem mēnešiem piesolīja katrai galvaspilsētas izglītības iestādei, kurā vakcinēto darbinieku īpatsvars būs 80%. Mērķi sasniegt izdevies 90 skolām jeb 87% no galvaspilsētas vispārējām izglītības iestādēm.

“Kas ir tuvu tam, kā mēs bijām nosprauduši savu iekšējo mērķi, ka jābūt vismaz 80 procentos skolu 80 procentiem vakcinēto. Un ir skolas, kam ir 90%, kā šī. Un ir skolas, kam ir visi 100%. Un tās skolas, kuras šo skaitli nav sasniegušas, es aicinātu neapstāties, jo tas jau vajadzīgs ne jau, lai dabūtu balvu, bet nodrošinātu mācības klātienē,” saka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Augsta vakcinācijas aptvere arī Zolitūdes ģimnāzijā, kas ir viena no lielākajām Rīgas skolām. Šeit kopumā nodarbināto skaits pārsniedz 150. Vakcinēti – vairāk nekā 90%. Skola jau lēmusi arī, kur iegūto naudas balvu – 7500 eiro – tērēt; prēmēs tos skolotājus, kuri ir arī klases audzinātāji ar papildu pienākumiem.

“Mums ir ļoti labs kolektīvs, kas saprata, kas ir jādara, lai varētu strādāt. Jā, runājām, jā, mēģinājām kaut kādā viedā pierunāt, bet tomēr to kolēģi paši dara,” norāda Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas direktore Svetlana Semenko.

Tomēr visās skolās tik atbildīgi darbinieki nav. Un šeit īpaši izceļas pirmsskolas. Augstu vakcināciju sasnieguši tikai 69 no 148 Rīgas bērnudārziem. Tātad pat mazāk par pusi.

“Tur ir daudz likumsakarību. Pirmkārt, vāja motivācija, jo tās ir zemas algas, otrkārt, vāja motivācija, jo viņi visu laiku strādāja klātienē un visu laiku tika testēti, viņi ir pieraduši pie testēšanas, tāpēc pat neieklausās visā citā informācijā,” Rīgas domes Izglītības komitejas vadītāja Iveta Ratnīka (LA).

Rīgas domē stāsta, prēmijās neiztērētā nauda paliks pilsētas budžetā Līdz ar to tām skolām, kuras mērķi nesasniedza, iespēja prēmēt darbiniekus vai atrisināt kādu citu skolas nepieciešamību, gājusi secen.

“Mēs nevaram visu laiku iet un lūgt, nākt kaut kam pretī, ir iespējas, vai nu šīs iespējas izmanto, vai neizmanto. Bet, kamēr citās valstīs cilvēki stāv rindās un lūdzas, lai tiktu vakcinēti, mēs domājam, kam varētu vēl kaut ko dāvināt, lai tik izdara. Nu, ir kaut kāda robeža, kur mums jāsaka – jūs savu iespēju esat palaiduši garām,” teic Staķis.

Vienlaikus jāakcentē, ka īpaši izceļamas ir deviņas galvaspilsētas mūzikas un mākslas skolas. Tajās visās sapotētas vismaz četras piektdaļas personāla.

0 Komentāru