Šlesera skandāliem apvītā dzīvojamā māja Jūrmalā joprojām nav nodota ekspluatācijā

5 komentāri

Tā dēvēto oligarhu sarunu galvenais varonis – bijušais politiķis un uzņēmējs Ainārs Šlesers -, izrādās, dzīvo mājā, kas nav nodota ekspluatācijā. Runa ir par viņa īpašumu Jūrmalā.

Tiesvedības dēļ savulaik mājas būvatļauja tika apturēta un arī tagad nav atjaunota. Tas nozīmē, ka Ainārs Šlesers mitinās mājā, kuras būvniecība oficiāli nav pabeigta,  un pēc likuma burta par to pienākas sods.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jāpiemin, ka bijušā politiķa Aināra Šlesera ģimenes māja jūras krastā Mellužos jau kopš tās būvniecības sākuma apvīta skandāliem. Aizdomas izraisīja tas, kā Jūrmalas pašvaldība ļāva nojaukt šeit esošās kempinga mājiņas un mainīt zemes lietošanas mērķi uz privātmāju apbūvi.

Vēlāk ņemšanās sākās ap koku izciršanu – dabas draugi iebilda pret priežu nozāģēšanu kāpu aizsargjoslā gandrīz hektāra platībā. Atļauju kokus izcirst, galu galā, deva valdību, taču vēlāk šo lēmumu atcēla tiesa. Tomēr vides aktīvisti 2012. gadā novēroja, ka Šlesera īpašumā apmēram 15 priedes nokaltušas – tām bija uzbrucis sešzobu mizgrauzis.

Būvniecības laikā 2011. gadā dome Šleseram piemēroja 700 eiro soda naudu par nelikumīgi izbūvētu tenisa laukumu.

Savukārt tagad izrādās, ka māja, kur acīmredzami kāds dzīvo, nemaz nav nodota ekspluatācijā. Tai arī nav derīgas būvatļaujas, kas tika apturēta pēc tam, kad Jūrmalas aizsardzības biedrība to apstrīdēja tiesā.

Lai gan Šleseram izdevās salīgt mieru ar dabas draugiem un tiesā panākts izlīgums, būvatļauja joprojām nav pagarināta.

Likums aizliedz izmantot būvi līdz tās nodošanai ekspluatācijā un par tādu pārkāpumu pienākas sods. Pašlaik gan tāds īpašniekiem nav piemērots.

Šīs mājas būvniecība arī raisījusi aizdomas par krāpšanos ar nodokļiem. Kaut māja celta Šlesera ģimenei, tā bija noformēta uz juridiskas personas – ģimenei piederošās firmas “Avadel” vārda, kas dod tiesības no valsts atgūt PVN par ēku būvniecību. “Avadel” no valsts arī atguvusi vairāk nekā 200 tūkstošus eiro. Par PVN atmaksas pamatotību vēlāk VID sākta izmeklēšana, un no tā dēvētās oligarhu lietas izdalīts atsevišķs kriminālprocess, taču tas izbeigts. VID skaidro, ka 2015. gadā SIA ”Avadel” īpašumu ir pārdevis un samaksājis valstij 300 tūkstošus eiro, līdz ar to zaudējumi valstij nav nodarīti.

TV3 Ziņām neizdevās sazināties ar Šleseru, lai noskaidrotu, kāpēc mājai nav pagarināta būvatļauja vai tā nav nodota ekspluatācijā. Šlesers uz telefona zvaniem un īsziņu neatbildēja.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

 • Anda Zahovska
 • Gunta Brikmane
  +4 +4 0

  Gunta Brikmane

  Viņam nauda ir. Lai maksā sodu par visiem gadiem. Nekādu izņēmumu.
 • ceļotājs
  +1 +1 0

  ceļotājs

  Kāds naivums, lai maksā! Ja nodos būs jāmaksā NĪN, kam vajadzētu būt krietnai summai, bet nenododot var dzīvot mūžīgu un nemaksāt, jo nav atjaunota būvatļauja, protams, ar nolūku. Tāpat kā saņēma atļauju no zaļajiem. Viss ir likumīgi, kā jau Latvijā. Nabags jau sen būtu iznīcināts, ja ko tādu atļautos. Lai dzīvo Latvijas likumdošana, varas iestādes un oligarhi!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl