Slēgs Bērnu slimnīcas filiāli Gaiļezerā

5 komentāri

Tuvākajos piecos gados iecerēts slēgt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas filiāli Juglas ielā 20, un tur šobrīd nodrošinātos četrus ārstniecības profilus pārcelt uz galveno kompleksu Vienības gatvē.

Medicīnisko funkciju sadrumstalotība ir galvenais iemesls, kāpēc plānota Gaiļezera filiāles slēgšana.

Katru dienu pietiekami daudz mazo pacientu ir jāpārved uz tālākiem izmeklējumiem arī vēl Vienības gatvē, gada laikā izdevumi ir pat 200 tūkstoši eiro.

Kamēr Juglas ielā 20 ārstē infekciju slimības, ir psihiatrijas, jaundzimušo un rehabilitācijas nodaļas, tikmēr Vienības gatvē – vairāk nekā 30 dažādu ārstniecības virzienu. Tuvāko četru gadu laikā tiks pabeigti būvniecības darbi, lai spētu uzņemt Juglas ielas funkcijas un visus darbiniekus.

Valts Ābols
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs

Gan renovējot atsevišķus korpusus, gan tos apvienojot, arī izveidojot jaunu ambulatorās palīdzības ēku. Veicot pārvietošanu dažādām funkcijām, varēs atbrīvot vietu tām funkcijām, kas veiktas šobrīd Gaiļezerā.

Bērnu slimnīcas jaunā valde šodien arī paziņoja par plāniem uzlabot komunikāciju starp medicīnisko personālu, pacientiem un bērnu vecākiem. Nereti esot konstatēts, ka ārstu attieksmē jūtama nepietiekama situācijas izskaidrošana par ārstniecības gaitu un ir pat pieklājības trūkums.

Plašāk – LNT Ziņu sižetā!

TOP komentāri

 • hm
  +12 +11 -1

  hm

  Nu nezinu gan , izskatās vairāk , ka kādam ļoti vajag šo ēku:)))) Liela , celta medicīnas vajadžibām .
  Man kā bērna vecākam , kurš regulāri apmeklē torņkalnu, šķiet, ka pirms visus sabāziet pārdaugavā ir jādomā , kā Jūtas vecāki. Auto novietošanas iespējas būs ierobežotas, uzgaidāmās telpas šauras, kur pacientu pieņemšanas laikā ir tik pārbāsts reizēm, ka no karstuma var noģībt, reģistratūrā no rīta ir jāstāv rindā vidēji stundu. Ja esat akūtais pacients , tur ir tāds fona troksnis novērošanas gultās, ka brīnos kā tie dakteri var pastrādāt. man jau liekas, ka uz Gaiļezeru varēja mierīgi novizīt tos pacientus, kuriem ir diagnoze, kuri ir hroniskie, kuriem nevajag mega sarežģītus izmeklējjumus. Turkllāt , ja dakteri paši var noteikt , kurā korpusā bus pieņemšana. Un Pārdaugavas slimnīcu atstāt akūtajiem , neizpētītajiem pacientiem.
 • Ligita
  +9 +8 -1

  Ligita

  Kas par absurdu? Varbūt vienreiz šajā valstī kāds sāks domāt arī par pacientiem (bērniem). Mēs ar meitu bijām šajā slimnīcā, un varu teikt, ka šajā slimnīcā strādā paši labākie mediķi un ar "pareizo attieksmi", ko nevar teikt par to vājpratu, kas darās Bērnu slimnīcā (arī tur mēs pabijām, paldies dievam, ka īsu brīdi, nekad tur negribētu atgriezties). Vai tiešām ministre ir tik akla , ka neredz , ka Bērnu slimnīca (Vienības gatvē) netiek galā ar darbu, trūkst kapacitātes. Kapēc Gaiļezera bērnu slimnīca nevar palik, ka Rīgas bērnu slimnīca, bet savukārt Vienības gatves bērmu slimnīca , lai paliek Republikas slimnīca un īpašī sarežģītu gadījumu slimnīca. Tad varbūt viņiem pietiks spēka un gribēšana ārstēt bērnus normāli ( neuzskatu, ka ir normāli, ka mazs bērns ar 40 temperatūru vai lauztu roku 8 stundas nosēž uzņemšanā, turpretī identiskā situācijā, Gaiļezera bērnu slimnīcā pacientam tiek sniegta palīdzība uzreiz). Varbūt mēs vecāki varētu apvienot spēkus un darīt visu iepējamo , lai Veselības Ministrija mūs sadzirdētu un neslēgtu šo slimnīcu ciet?
 • Ooo
  +7 +4 -3

  Ooo

  Es esmu mamma bērnam, kam regulāri ir nepieciešama rehabilitācija. Beidzot Gaiļezerā ir izveidota kvalitatīva rehabilitācijas programma, un atkal slēdz ciet? Un uz kurieni tagad? Uz Vaivariem? Kur rindas ir pusotru gadu, kur bērnus ņem kā pa konveijeri? Fizioterapijas telpā viens otram uz galvas, vietas nav? Kas tas par marasmu? Ja tagad uz Gaiļezeru brauc pie jau konkrēta fizioterapeita, tad tagad atkal sāksies mētāšanās. Bērnam, kam ir nepieciešama rehabilitācija, nepieciešama arī pastāvība- jau zināms fizioterapeits, audiologopēds, ergoterapeits. Saglabāsiet visus speciālistus??? Nu nevajag stāstīt pasakas!!! Būs kārtējā optimizēšana un speciālistus palaidīs... nu superīga mums tā sistēma. Labāk padomājiet, kā optimizēt esošo, nevis vnk slēgt ciet un iznīcināt!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl