Slavenību foto izstādē akcentē Dzīvesbiedru likuma nepieciešamību un iecietīgas sabiedrības veidošanu

1 komentārs
Slavenību foto izstādē akcentē Dzīvesbiedru likuma nepieciešamību un iecietīgas sabiedrības veidošanu
PUBLICITĀTES FOTO

Šā gada 24. novembrī tirdzniecības centrā “Domina Shopping” atklāta Latvijas slavenību un viedokļu līderu foto izstāde #Dzīvesbiedri, kuras mērķis ir akcentēt Dzīvesbiedru likuma nepieciešamību Latvijā un veicināt iecietīgas un cieņpilnas sabiedrības veidošanu, informēja izstādes organizatoru pārstāvji.

Izstādes autori atgādina, ka pēdējos mēnešos aizvien aktuālākas ir kļuvušas diskusijas par nereģistrētu pāru sociālo stabilitāti un tiesisko aizsardzību, kuri līdz šim, lai arī viņi dzīvo ilgstošā kopdzīve, likuma priekšā viņi ir sveši cilvēki. Lasi vēl: Politiķiem jāizšķiras, cik plaši īstenot Satversmes tiesas spriedumu viendzimuma ģimeņu lietā

Piemēram, 2020. gada septembra pētījumu centra SKDS dati parāda, ka vairāk nekā 62% Latvijas sabiedrības atbalsta ģimenes jēdziena paplašināšanu arī uz ģimenēm, kas dzīvo ārlaulības savienībā, tādēļ šī izstāde skaidros sabiedrībai par šī likuma nepieciešamību.

Par izstādes personāžiem kļuvušas 15 sabiedrībā populāras personības, uzņēmēji un cilvēki ar aktīvu sociālu pozīciju, kuri skaidro Dzīvesbiedru likuma nepieciešamību un aktualitāti. Starp tiem – influencere Laura Grēviņa, advokāts Lauris Liepa, festivāla “Rīga-Jūrmala’ direktore un laikmetīgās mākslas centra “kim?” dibinātāja Zane Čulkstēna, LR5 “Pieci rīti” ētera personība Inese Pučeka, kulināre Anna Panna (Birmane), uztura speciāliste Lizete Puga un Dzīvesbiedru juriste Jūlija Jerņeva. Kā arī Romas pāvests Francisks, Eiropas Komisijas prezidente Urzula von der Leijena, 13. Saeimas deputāte Marija Golubeva, multimākslinieks Kašers jeb Kaspars Blūms Blūmanis, bijusī Veselības ministre Anda Čakša, supermodele Karlīna Caune un citi.

Lasi vēl: Savāc 10 000 parakstu par iniciatīvu likumā atzīt dzīvesbiedru savienību

“Latvija ir tiesiska un moderna valsts, kas ir gatava pieņemt visas ģimenes. Kustības “Dzīvesbiedri” mērķis ir skaidrot, ko sevī ietver Dzīvesbiedru likums un kā tas atbalstīs visas Latvijas ģimenes un ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Esam pateicīgi, ka tirdzniecības centrs Domina Shopping pievienojas mūsu domubiedru kustībai un atbalsta šo nozīmīgo skaidrojošo darbu,” uzsvēra kustības “Dzīvesbiedri” vadītājs Kaspars Zālītis.

“Gadiem ejot, viss mainās. Arī modelis, kā un ar ko izvēlamies dzīvot kopā. Tāpēc, lai Latviju varam saukt par mūsdienīgu valsti, ir svarīgi pieņemt – jebkuram cilvēku pārim, kuri sirds attiecību vadīti dzīvo kopā, ir jābūt vienādām tiesībām. Mums, “Dominai”, rūp sociālas nozīmes jautājumi, jo vēlamies, lai visiem ir labi, tāpēc priecājamies atbalstīt Dzīvesbiedru izstādes norisi,” norādīja tirdzniecības centra “Domina Shopping” direktore Dina Bunce, aicinot, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, izstādi apmeklēt.

Izstāde no šī gada 24.novembra līdz 7.decembrim bez maksas ir apskatāma tirdzniecības centrā “Domina Shopping” – gaitenī pa ceļam uz “Maxima XXX” starp “Euroaptieka” un ‘Apotheka”. Visātrāk līdz izstādei var nokļūt, izmantojot C ieeju vai braucot ar ātrgaitas liftu no C autostāvvietas.

Ieskaties šeit: Saeima noraida vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju iniciatīvu viendzimuma partneru reģistrēšanai