Skumji! Ienākumu nevienlīdzības ziņā Latvija ir pēdējā vietā visā ES

1 komentārs

Par augošo plaisu starp nabadzīgākajiem un bagātākajiem Latvijas iedzīvotājiem liecina ne tikai galvaspilsētā redzamais, bet arī dažādi ekonomiskie mērījumi, starp kuriem par reprezentatīvāko uzskata Džinī koeficientu. Tas liecina, ka Latvijai ne tikai neizdodas izkļūt no ienākumu nevienlīdzības apburtā lokā – krīzei beidzoties, plaisa atkal palielinās.

Uz nepieciešamību situāciju kardināli mainīt valdībai norādījusi Pasaules Banka, Starptautiskais Valūtas fonds, Eiropas Komisija, akcentējot, ka ienākumu nevienlīdzības ziņā Latvija ir pēdējā vietā Eiropas Savienībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr līdz šim visas reformas, kuru pamatā ir priekšlikumi caur nodokļu politiku pārdalīt ienākumus no bagātajiem uz nabadzīgākajiem, saskaras ar asu sociālo partneru pretestību. Žurnāliste Inga Sprinģe, kas jautājumu padziļināti pētījusi, to pamato ar faktu, ka mazāk pelnošo intereses Latvijā īsti neviens nepārstāv – tostarp Krīgera vadītā Arodbiedrību savienība.

Finanšu ministrijas dati liecina, ka šobrīd Latvijā ir visai izdevīgi saņemt lielus ienākumus. Algai virs 10 000 eiro nodokļu slogs ir pat mazāks, nekā minimālai algai, kas ir diametrāli pretēji Eiropā praksei, kur nodokļus sistēma dominē progresivitāte.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Nu re
    +1 +1 0

    Nu re

    Tas nozīmē vienu, ka Latviju valda oligarhi, 'naudasmaisi'. Šķēļveidīgie nekur nav aizgājuši.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl