Skumji! Ienākumu nevienlīdzības ziņā Latvija ir pēdējā vietā visā ES

1 komentārs

Par augošo plaisu starp nabadzīgākajiem un bagātākajiem Latvijas iedzīvotājiem liecina ne tikai galvaspilsētā redzamais, bet arī dažādi ekonomiskie mērījumi, starp kuriem par reprezentatīvāko uzskata Džinī koeficientu. Tas liecina, ka Latvijai ne tikai neizdodas izkļūt no ienākumu nevienlīdzības apburtā lokā – krīzei beidzoties, plaisa atkal palielinās.

Uz nepieciešamību situāciju kardināli mainīt valdībai norādījusi Pasaules Banka, Starptautiskais Valūtas fonds, Eiropas Komisija, akcentējot, ka ienākumu nevienlīdzības ziņā Latvija ir pēdējā vietā Eiropas Savienībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr līdz šim visas reformas, kuru pamatā ir priekšlikumi caur nodokļu politiku pārdalīt ienākumus no bagātajiem uz nabadzīgākajiem, saskaras ar asu sociālo partneru pretestību. Žurnāliste Inga Sprinģe, kas jautājumu padziļināti pētījusi, to pamato ar faktu, ka mazāk pelnošo intereses Latvijā īsti neviens nepārstāv – tostarp Krīgera vadītā Arodbiedrību savienība.

Finanšu ministrijas dati liecina, ka šobrīd Latvijā ir visai izdevīgi saņemt lielus ienākumus. Algai virs 10 000 eiro nodokļu slogs ir pat mazāks, nekā minimālai algai, kas ir diametrāli pretēji Eiropā praksei, kur nodokļus sistēma dominē progresivitāte.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Nu re
    +1 +1 0

    Nu re

    Tas nozīmē vienu, ka Latviju valda oligarhi, 'naudasmaisi'. Šķēļveidīgie nekur nav aizgājuši.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl