3 komentāri
Skumji! Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā pakļauts nabadzības riskam vai sociālai atstumtībai
LETA

Lai gan mazāk iedzīvotāju ir pakļauti dziļai materiālai nenodrošinātībai, nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju skaits arvien pieaug. 2014. gadā nabadzības riskam bija pakļauti 22,5 % Latvijas iedzīvotāju, kuru neto ienākumi bija mazāki par 291 eiro mēnesī.

2014. gadā Latvijā nabadzības riskam vai sociālai atstumtībai bija pakļauti 606 tūkstoši jeb 30,9 % iedzīvotāju – par 1,8 procentpunktiem mazāk nekā 2013. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2015. gada dati.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katru gadu ļoti augstam nabadzības riskam (virs 50%) ir pakļauti bezdarbnieki. Strauji pieaudzis arī pensionāru nabadzības risks – līdz 36,7 % 2014. gadā salīdzinājumā ar 29,4 % 2013. gadā. 2014. gadā nedaudz pieaudzis nodarbināto personu nabadzības risks, sasniedzot 9,2 % (2013. gadā – 8,1 %).

Latvijā strauji samazinājies dziļai materiālai nenodrošinātībai pakļauto iedzīvotāju īpatsvars – no 19,2 % 2014. gadā līdz 16,4 % pērn.

Salīdzinājumā ar 2013. gadu nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju īpatsvars ir palielinājies par 1,3 procentpunktiem. To ietekmēja ienākumu kāpums no algota darba, kas bija straujāks par pensiju, pabalstu un citu budžeta maksājumu (sociālo transfertu) pieaugumu.

Vidējā mēneša neto darba samaksa 2014. gadā palielinājās par 44 eiro jeb 8,6 %, turpretī vecuma pensijas vidēji mēnesī pieauga vien par 7,06 eiro jeb 2,7 %.

Tāpat 2014. gadā būtiski palielinājies iedzīvotāju vecumā virs 65 gadiem īpatsvars, kuri pakļauti nabadzības riskam (no 27,6 % 2013. gadā līdz 34,6 % 2014. gadā). Ja persona vecumā virs 65 gadiem dzīvo viena pati, tad nabadzības risks šāda tipa mājsaimniecībai pieauga vēl straujāk – no 51,1 % 2013. gadā līdz 67,4 % 2014. gadā.

Mājsaimniecībās, kurās apgādībā esošos bērnus audzina tikai viens no vecākiem, nabadzības risks joprojām ir augsts un sasniedza 37,0 % 2014. gadā. Augsts nabadzības risks ir arī mājsaimniecībās, kurās divi pieaugušie audzina trīs vai vairāk bērnus – 34,5 % 2014. gadā. Nabadzības risks ir ievērojami zemāks mājsaimniecībās, kurās divi pieaugušie audzina vienu bērnu, vai mājsaimniecībās, kurās divi pieaugušie audzina divus bērnus – attiecīgi 15,1 % un 15,9 %. Nabadzības riskam pakļauto bērnu īpatsvars pēdējos piecos gados atrodas 23–25 % robežās un salīdzinājumā ar 2013. gadu samazinājies par 1,1 procentpunktiem, sasniedzot 23,2 % 2014. gadā.

TOP komentāri

 • Fui!
  +1 +1 0

  Fui!

  Kas visus šos gadus ir bijis pie varas?
  Murmuļi, blēži un zagļi, protams.
 • Agyy
  +1 +1 0

  Agyy

  Latvijai tacu it ka esot pati straujaka ekonomiska izaugsme Eiropa:))Tikai algas neviens negrib maksat.Es vienmer esmu ticejusi,ka ekonomiska izaugsme iet kopa ar algu paaugstinajumu valsti.Tad kad nav problemas atrast labu darbu un veidojas jaunas darba vietas.Bet kaut ko tadu nevar noverot.Tad jautajums kur ta izaugsme tik uz papira?Nezinu cik ta valsts ilgi vilks savu dzivibu.Ja nekas dramatiski nemainisies.Ar gadiem ir tik trakak.Medicina vispar ar katru gadu vien trakak.Uznemejiem gruti eksistet del nodokliem.Rajonos algas sausmigas.Knapi virs iztikas minimuma.Pensijas vispar tiem kam 50 bus tragiski mazas.Par jaunakajiem nemaz nerunasim.Es Lv nedzivoju.Zel vecaki protams.Bet liekas ar katru gadu vien mazak liekas varetu braukt atpakal.Tiesi del tiem iemesliem.Nejutu nekadu izaugsmi pec ekonomiskas krizes.Mums liekas vina ieilgusi.Un to ka valdiba varetu mainities tuvakajos gados ari bav ceribas.Vecie zagli tur tup savos kreslos un neko nedara.Ka tik savas intereses aizstavetu.Visur korupcija.Zagsana.Nozelojami tas viss.
 • Cilvēciņš
  0 0 0

  Cilvēciņš

  Dzīvot par 128,00 eur ir labi, bet bērnība vienalga būs ar "-" zīmi. Tas ir interesanti... Pasaule nav vienlīdzīga un godīga. Tāpēc man ir vienalga par citu likteņiem. Paši vainīgi....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl