Skumja statistika – Latvijā vislielākais jaunatklāto HIV pacientu pieaugums

Komentāri

Saslimstībā ar HIV Latvija tagad ir līdere Eiropā. Pie mums reģistrēts vislielākais jaunatklāto HIV pacientu pieaugums.

Šis ir pirmais gads, kad esam apsteiguši Igauniju jauno reģistrēto HIV gadījumu skaita ziņā. Tas nozīmē, ka Latvijā vērojama saslimšanas augšupejoša tendence. 2016. gadā tie jau ir 18,5 gadījumi uz 100 tūkstoš iedzīvotājiem.

Tas ir nopietns signāls Latvijas veselības aprūpes sistēmai – tās nepietiekamajam finansējumam. Jo nepieciešams ne tikai informēt un izglītot sabiedrību, bet arī pārbaudīt savu HIV statusu, bet tiem, kas inficēti, jānodrošina pēc iespējas steidzamāka ārstēšana. Taču plāns, kā HIV izplatību ierobežot, kam attiecīgi sekotu vairāku miljonu finansējums, Veselības ministrijas gaiteņos vēl tikai top.

Baltijas HIV asociācijas vadītāja norāda, ka saslimstībā ar HIV bēdīgā statistika ir sekas tam, ka Latvijā šis HIV izplatības ierobežošanas plāns tiks ieviests novēloti.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl