Skumja statistika – Latvijā vislielākais jaunatklāto HIV pacientu pieaugums

Komentāri

Saslimstībā ar HIV Latvija tagad ir līdere Eiropā. Pie mums reģistrēts vislielākais jaunatklāto HIV pacientu pieaugums.

Šis ir pirmais gads, kad esam apsteiguši Igauniju jauno reģistrēto HIV gadījumu skaita ziņā. Tas nozīmē, ka Latvijā vērojama saslimšanas augšupejoša tendence. 2016. gadā tie jau ir 18,5 gadījumi uz 100 tūkstoš iedzīvotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas ir nopietns signāls Latvijas veselības aprūpes sistēmai – tās nepietiekamajam finansējumam. Jo nepieciešams ne tikai informēt un izglītot sabiedrību, bet arī pārbaudīt savu HIV statusu, bet tiem, kas inficēti, jānodrošina pēc iespējas steidzamāka ārstēšana. Taču plāns, kā HIV izplatību ierobežot, kam attiecīgi sekotu vairāku miljonu finansējums, Veselības ministrijas gaiteņos vēl tikai top.

Baltijas HIV asociācijas vadītāja norāda, ka saslimstībā ar HIV bēdīgā statistika ir sekas tam, ka Latvijā šis HIV izplatības ierobežošanas plāns tiks ieviests novēloti.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl