Skumja statistika: Latvijā 1500 bērnu dzīvo bez ģimenēm

1 komentārs
Skumja statistika: Latvijā 1500 bērnu dzīvo bez ģimenēm
Foto: Flickr / Tjook

1500 bērnu mīt dažādās aprūpes iestādēs – viņiem vai nu nav vecāku, vai arī atņemtas vecāku tiesības. Lai veicinātu šo bērnu nonākšanu ģimenēs un mazinātu bērnunamos dzīvojošo bērnu skaitu, iecerēta reforma, ar kuru sīkāk iepazīsies Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti.

Dažādās aprūpes iestādēs no minētā 1500 bērnu 240 ir vecumā līdz trīs gadiem. Pārējie ir vecāki, bet pusaudžu skaits bērnunamos ir gandrīz septiņi simti. Audžuģimenēs šobrīd mīt vairāk par 1000 bērniem, aizbildnībā – gandrīz pieci tūkstoši nepilngadīgo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģimenes valsts politikas pamatnostādnes paredz ieviest mācību programmu adoptētājiem, lai nākamos vecākus un bērnus sagatavotu adopcijas procesam, kā arī iecerēts palielināt atbalstu bērna pirmsadopcijas aprūpes laikā.

Bieži vien dzirdēts par notiekošo bērnunamos, kas nav vērtējami pozitīvi, tāpēc iecerēts šīs iestādes padarīt atvērtākas un atbilstošākas bērnu vajadzībām. Vai un kā tas izpaudīsies, par to atbildība būs jāuzņemas Labklājības ministrijai un arī pašvaldībām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl