Skumjā realitāte: cilvēki vienaldzībā un smīkņājot paiet garām uz ielas pakritušam vīrietim

3 komentāri
Skumjā realitāte: cilvēki vienaldzībā un smīkņājot paiet garām uz ielas pakritušam vīrietim
Foto: LETA

“Šodien kārtējo reizi pārliecinājos, ka mūsu sabiedrībai kaut kas nav kārtībā ar uztveri un saprašanu. Braucot uz dārzu, pa ceļam redzu skatu – uz zemes guļ vīrietis, visa seja zila, lūpas violetas, spēcīgi siekalojas, zem viņa pat izveidojusies jau tāda paliela peļķe,” savu stāstu sociālajā tīklā Facebook atklāj kāds aculiecinieks, kurš bija vienīgais cilvēks, kurš apstājās, lai vīrietim palīdzētu. Pārējie – gāja garām un pat smīkņāja.

“Blakus pakritušajam vīrietim ir sieva vai kāda cita pazīstama sieviete, kas saka, ka viņam ir epilepsijas lēkme, bet acīmredzot viņa nezina, kas darāms, vai arī bija ļoti uztraukusies. Tajā pašā laikā visi garāmejošie smīkņājoši skatās, daži krievu tautības čaļi sāka filmēt un fotografēt, fonā saucot “zapilsja, zapilsja”. Tikai retais piestāja pajautāt: kas noticis, bet uzzinājis – vienkārši gāja tālāk,” stāsta aculiecinieks.

Viņš atzīst, ka “nezināmu iemeslu dēļ” bija vienīgais, kam ienāca prātā cilvēku noguldīt uz sāniem, lai neaizrijas, izsaukt ātro palīdzību un palikt somu zem galvas, lai viņš konvulsijās nesasit galvu pret zemi. “Ātrā palīdzība” mazāk nekā 500 metru garu distanci brauca 15 minūtes, bet tas jau ir cits stāsts,” raksta vīrietis.

“Parunājot ar sievieti, kas viņam bija blakus, noskaidroju, ka vīrietis ir bijušais militārists, dienējis ilgus gadus un pat pavadījis misijas Afganistānā, cieš no posttraumatiskā stresa sindroma un ir arī invaliditātes grupa,” Facebook raksta puisis, kurš slimniekam sniedza palīdzību.

“Stāsta morāle – tu vari cīnīties otrā pasaules malā par mieru, bet, ja tev pašam būs nepieciešama palīdzība, grūti spriest, vai saņemsi to no apkārtējiem. Kamēr cilvēki pratīs uzlikt uz acīm šādas klapes un domāt tikai par sevi, šādi gadījumi nemazināsies. Žēl, ka tā. Piedodiet par garo rakstu [ja kāds, protams, vispār izlasīja līdz beigām], bet nu man tas šķita tik dīvaini un smagi, ka tas bija jāuzraksta publiski. Varbūt kādam tas liks aizdomāties,” stāstu noslēdz aculiecinieks.