4 komentāri

Jaunais skolu tīkla optimizācijas modelis, ko šonedēļ prezentēja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, paredz visā Latvijā slēgt vai apvienot ar citām vairāk nekā pusi vidusskolu, dubultot pedagogu algu un arī atjaunot daudzus ceļu kilometrus. Lai gan Izglītības ministrijas mērķis ir uzlabot izglītības kvalitāti, daļa pedagogu šaubās, vai izmaiņas šo mērķi nodrošinās.

Kārlis Šadurskis
IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRS (VIENOTĪBA)

Aplēses par slēdzamo skolu skaitu raisījušas sašutumu skolu darbinieku vidū. Argumenti par labu reorganizācijai katrai skolai ir savi – piemēram, atrašanās vieta, iedzīvotāju skaita pieaugums vai kritums konkrētajā pašvaldībā, izglītības kvalitāte.

Tajā pašā laikā nav skaidrs, kā optimizācijas plāns, kas paredz, ka vienā vidusskolas klasē jāmācās vismaz 25 skolēniem, sasauksies ar sanitārajām normām, kas lielākajā daļā skolu vienā mācību klasē atļauj būt ne vairāk par 23 skolēniem.

Paralēli aktuāls ir jautājums par mazākumtautību skolu pāreju uz mācībām latviešu valodā, jo, kā jau iepriekš minējām, arī vājāki rezultāti centralizētajos eksāmenos būs vērā ņemams faktors vidusskolu slēgšanai.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk, ko par to domā pedagogi!

TOP komentāri

  • Esse
    +14 +14 0

    Esse

    Lai celtu skolotājiem algas, ir jāsamazina skolu skaits??? Ārprāts!!! Tad kāpēc, lai celtu deputātu un ministru algas , nesamazina to skaitu??? Mazās pašvaldībās deputātu skaits samazinās lidz ar iedzīvotāju skaita samazināšanos, bet saeima deputāti kā sēž 100 ar palīgiem un padomniekiem, tā sēž. Viņi visi tur ir BEZDARBĪBĀ, tālu no reālās dzīves!
  • Guntars Ancitis
  • Aris Ramats

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl