Skolu tīkla optimizācija varētu prasīt vairāk nekā puses Latvijas skolu slēgšanu; pedagogi sašutuši

4 komentāri
Skolu tīkla optimizācija varētu prasīt vairāk nekā puses Latvijas skolu slēgšanu; pedagogi sašutuši
Dmitrijs Suļžics / f64

Jaunais skolu tīkla optimizācijas modelis, ko šonedēļ prezentēja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, paredz visā Latvijā slēgt vai apvienot ar citām vairāk nekā pusi vidusskolu, dubultot pedagogu algu un arī atjaunot daudzus ceļu kilometrus. Lai gan Izglītības ministrijas mērķis ir uzlabot izglītības kvalitāti, daļa pedagogu šaubās, vai izmaiņas šo mērķi nodrošinās.

Kārlis Šadurskis
IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRS (VIENOTĪBA)

Pēc pētnieku sniegtajām rekomendācijām, Latvijā pietiek skolēnu apmēram 130 pilnvērtīgām vidusskolām. Un tas varētu būt gala rezultāts pēc mūsu apmēram sešu gadu pārejas perioda.

Aplēses par slēdzamo skolu skaitu raisījušas sašutumu skolu darbinieku vidū. Argumenti par labu reorganizācijai katrai skolai ir savi – piemēram, atrašanās vieta, iedzīvotāju skaita pieaugums vai kritums konkrētajā pašvaldībā, izglītības kvalitāte.

Tajā pašā laikā nav skaidrs, kā optimizācijas plāns, kas paredz, ka vienā vidusskolas klasē jāmācās vismaz 25 skolēniem, sasauksies ar sanitārajām normām, kas lielākajā daļā skolu vienā mācību klasē atļauj būt ne vairāk par 23 skolēniem.

Paralēli aktuāls ir jautājums par mazākumtautību skolu pāreju uz mācībām latviešu valodā, jo, kā jau iepriekš minējām, arī vājāki rezultāti centralizētajos eksāmenos būs vērā ņemams faktors vidusskolu slēgšanai.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk, ko par to domā pedagogi!

TOP komentāri

  • Esse
    +14 +14 0

    Esse

    Lai celtu skolotājiem algas, ir jāsamazina skolu skaits??? Ārprāts!!! Tad kāpēc, lai celtu deputātu un ministru algas , nesamazina to skaitu??? Mazās pašvaldībās deputātu skaits samazinās lidz ar iedzīvotāju skaita samazināšanos, bet saeima deputāti kā sēž 100 ar palīgiem un padomniekiem, tā sēž. Viņi visi tur ir BEZDARBĪBĀ, tālu no reālās dzīves!
  • Guntars Ancitis
  • Aris Ramats

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl