Skolu direktori: Pedagogu skaits sarūk, radot nopietnu valsts mēroga problēmu

Izglītības iestādēs skolēnu skaits vietām pieaug, vietām paliek nemainīgs, tomēr pedagogu skaits arvien sarūk, radot nopietnu valsts mēroga problēmu, to aģentūrai LETA atzina trīs Rīgas vidusskolu direktori.

Atpakaļ uz rakstu

12 komentāri

 • Skolā

  Skolā

  Par ko brīnamies,ja no skolotāja prasa kompetences,nemitīgu izglītošanos,sapucēties svētkiem un ikdienā,pašiem pilnveidot materiālo bāzi jo naudas vienmēr trūkst,sagatavoties ikdienas darbam bezmaksas jo pienākas 4 stundas kurās ietilpst,ekskursijas,m.d. labošana,svētku sagatavošana,dokumentāciju aizpilde ,reāli,vecāku sapulces pa 4 stundām to nevar izdarīt un tas viss pa 600 euro uz rokas ja ir slodze.Pārdevējiem pat lielāka alga un nav galva jālauž.Prasa no pedagoga augstāko izglītību kura maksā 5000 euro un pretī šāda alga ,par speciālajiem pedagogiem kuriem vel mēdz būt pat dzīvībai bīstami apstākļi ,ar šāda alga.
 • Anda Rozmisa
 • Armands Šķirus
 • Anda Rozmisa

  Anda Rozmisa

  Izlasi, kas rakstīts virs bildes! Kas strādā idejas vārdā?😃
 • Valda Okmane

  Valda Okmane

  Tur tachu runa ir par ,,veco gvardi,, ne jau par,, vecaam vardeem,, ko tu!! 😄😅😆
 • Anda Rozmisa

  Anda Rozmisa

  Kad ,, vecās vardes ,, beigs strādāt, tad nebūs kas strādā. Tas laiks ātri pienāks. Par to bija jāsāk domāt daudz agrāk. Jaunie uz skolu nenāk. Diemžēl...🤔🤔
 • Indra Kumsāre
 • S

  S

  IZM ierēdniecība NEKAD nav sekojusi, kur aiziet nauda "izglītībai",pat uzzinot, ka skolotāju un skolas darbinieku algas nepalielina, viņi nav skaidrojuši, kur tā paliek, vismaz publiski, jo laikam taču zina.Arī tagad vaino skolas, ka izglītibas nauda ir liela, bet trūkst. Cerēju uz jauno ministri, kas nopietni ķersies šai problēmai klāt, bet ari viņai vieglāk kasīties ap LU likumiem un noteikumiem, nevis objektīvi pārskatīt savu saimniecību. Pēc gadiem, kad tiešām trūks skolu un skolotāju, atkal visu uzkraus pašvaldībām, cik tur tā darba.
 • Agija

  Agija

  Autora kļūdainais rakstu valodas stils liek domāt, ka cienījamais direktora kungs visdrīzāk teica " vecā gvarde", bet autors, tādu izteicienu nekad agrāk nedzirdējis, paķēra tuvāko pazīstamo vārdu un iznāca- "vecā varde"! Varētu smieties, ja nebūtu skumji. Skumji ne tikai par raksta saturu, bet arī par valodu, kurā tas uzrakstīts! Un- nē, es neesmu latviešu valodas skolotāja, bet izglītību ieguvusi sliktajos padomju laikos.
 • Garāmejot

  Garāmejot

  Skolās , kurās vēl spēsim tuvākam laika periodam , līdz desmit gadiem , nokomplektēt nepieciešamo skolnieku skaitu , vajadzētu padomāt par svešvalodu pastiprinātu apmācības programmu , kurā uzsvars tiktu likts uz Ķīniešu valodas apguvi . Daļēji varētu ietvert arī angļu un krievu valodas apmācību programmas . Ja turpināsies pamatiedzīvotāju skaita samazināšanās , kas saistīta ar emigrācijas darbībām , par ko liecina regulārā skolu Optimizācija un arī patstāvīgais darbinieku trūkums , tad var rasties situācija , kurā latviešu valoda var ieņemt minoritātes stāvokli . Kā tas viss nākotnē var atsaukties uz Latvijas Valsts neatkarību un valsts statusu , ir nopietni jāpārdomā . Ja Latvijā paralēli biznesa uzņēmumiem darbotos Latvijas valsts kapitāla uzņēmumi , kuri tāpat , kā biznesa struktūras Pelnītu naudu , tad situācija mainītos uz labo pusi . Valsts pelnītu naudu budžetā , rastos reāla konkurence un tā būtu arī darba tirgū , kuras pašreiz faktiski Nav un celtos valsts prestižs . Ja , arī atalgojumu un cenu ziņā notiku stabilizācija . Atalgojumi augtu , jo to virsotni diktētu pareizi strukturēti valsts kapitāla uzņēmumi , bet cenas kristu zemākas . Konkurences padome iebilst , ka valsts ar savām iespējām destruktīvi ietekmētu biznesa darbību Latvijā ? Bet , vai lielveikali un lieluzņēmumi neietekmēja mazā biznesa īpašniekus ? Pie tam valsts uzņēmumus varētu ierobežot ar biznesa darbības apjomu nosacījumiem , kuri tiktu regulēti atbilstoši Latvijas brīvā biznesa tirgū esošai situācijai , lai nesgrautu līdzīgas darbības biznesa uzņēmumus . Jā , mazliet samazināsies privātā kapitāla peļņa , bet toties Nezaudēsim savas Latvijas brīvību .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!