Skolotāju un ministriju izlīgums: panākta tikai daļēja vienošanās

Komentāri
Skolotāju un ministriju izlīgums: panākta tikai daļēja vienošanās
Foto: F64

Tikai daļējs kompromiss, un joprojām liela neskaidrība, vai skolotāji streikos – tā var raksturot pedagogu arodbiedrības un ministriju izlīguma sarunu rezultātus. Kaut skolotāju algām jebkurā gadījumā budžetā būs par deviņiem miljoniem vairāk nekā šogad, valsts un pedagogi nespēja līdz galam vienoties, vai ar šo naudu pietiek, un kā to vispareizāk iztērēt.

Atkarībā no tā, kuru klausies, – skolotāju algu reforma vai nu beidzot sniegs pedagogiem iespēju nopelnīt cienīgu algu, vai arī atņems daudziem, sevišķi lauku skolotājiem pēdējo kumosu. Reformu izstrādājusī Izglītības ministrija grib, lai modeli ievieš jau nākamgad. Tomēr pedagogu arodbiedrība tam piekristu tikai, ja modelis tiktu būtiski mainīts. Kompromisu šodien izdevās panākt tikai par daļu pedagogu prasībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kompromisu neizdevās panākt augstākās izglītības un zinātnes jautājumos. Līdz ar to 11. novembrī arodbiedrības lems, vai rīkot pedagogu streiku. Līdz šim to atbalstījuši pat 85% skolotāju, un pagaidām nav zināms, vai panāktie kompromisi būs pietiekami, lai pedagogu domas mainītu. Tikmēr Izglītības ministrija uzstāj, – neatkarīgi no sarunu rezultātiem pedagogiem ir pamats priecāties. Jo, pat ja ne precīzi pēc tādas shēmas, kā grib arodbiedrība, naudas algām nākamgad būs vairāk.

Finanšu ministrija tikmēr skaidro, ka 7,7% vidējais algas pieaugums atbilstu kopējām tendencēm darbam tirgū, līdz ar to būtu adekvāts. Jāpiebilst, ka deviņi miljoni eiro nākamgad paredzēti tikai skolotāju algām rudens semestrī. 2017. gadā un pēc tam jaunā skolotāju algu modeļa uzturēšana izmaksātu 27 miljonus eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl