Skolotāju organizāciju vidū nav vienprātības par jauno skolotāju atalgojuma modeli

Pievienot komentāru
Skolotāju organizāciju vidū nav vienprātības par jauno skolotāju atalgojuma modeli
LETA

Izglītības ministrija pēc skolotāju streika ir pārstrādājusi skolotāju atalgojuma modeli un uzskata, – sociālo partneru būtiskākās prasības tagad ir izpildītas. Ar ministrijas jauno piedāvājumu ir apmierināta Latvijas Izglītības vadītāju asociācija, taču arodbiedrība joprojām ir nesamierināma – uzlabojumi esot formāli, un tie nesniedz atbildes uz konkrētiem jautājumiem.

Jaunu skolotāju atalgojuma modeli Izglītības ministrija piedāvāja ar domu – algu aprēķinu sistēmu padarīt caurskatāmāku un izlīdzināt pašlaik ļoti nevienlīdzīgās algas. Ieviešot jauno modeli, nākamgad pedagogu algu budžets augtu par deviņiem miljoniem eiro.

Taču dažās skolās, kurās skolotāji pašlaik saņem dažādas piemaksas, algas samazinātos, savukārt mazās skolas, lai tajās skolotājs labi nopelnītu, nāktos apvienot. Izglītības darbinieku arodbiedrībai tas nebija pa prātam, un tā izsludināja streiku.

Tagad ministrija piedāvā jaunu, uzlabotu algu aprēķināšanas variantu un pauž uzskatu, ka sociālo partneru prasības ir ņemtas vērā. Visiem skolotājiem pamatalga būšot lielāka par vidējo algu valstī. Latvijas izglītības vadītāju asociācija apgalvo – jaunais piedāvājums to patīkami pārsteidzis.

Tikmēr nepiekāpīga ir LIZDA. Iestādes vadītāja pauž sašutumu, ka Izglītības un zinātnes ministrija pirmdien kā uzlaboto versiju sniegusi 10 lappušu garu prezentāciju, kurā iekļautas deklaratīvas frāzes, taču uz papildu jautājumiem atbildes neesot saņemtas. Aizvien vēl vesela virkne pedagogu nostādīti otrajā plānā, norāda LIZDA pārstāvji.

Tagad arodbiedrība cer, ka Mārītes Seiles vietā būs cits ministrs, kas izpildīs visas tās prasības.