Skolotāju kļūmes dēļ skolēniem angļu valodas eksāmens būs jākārto vēreiz

Komentāri

Nepatīkamu pārsteigumu piedzīvojuši Dagdas vidusskolas 12. klases skolēni. Viņi vakar sešu stundu garumā kārtojuši centralizēto angļu valodas eksāmenu, bet vakarā uzzinājuši, ka tehnisku ķibeļu dēļ tas būs jākārto vēlreiz. Iemesls – tehniskas kļūmes dēļ skolotāji neierakstīja mutvārdu atbildes, kuras jāsūta pārbaudei uz Izglītības ministriju. Ministrijā skaidro, – kas tāds piecu gadu laikā līdz šim neesot piedzīvots.

Kāds Dagdas vidusskolas audzēknis TV3 nosūtīja satraucošu ziņu. Eksāmenu laikā, kad skolēni ir pamatīgi satraukušies par vērtējumiem, gadījusies ļoti nepatīkama situācija – izrādījies, ka angļu valodas eksāmens būs jāpārkārto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

To apstiprina arī skolas direktore, kura satraukusies par šo gadījumu. Viņa nekavējoties sazinājusies ar Valsts izglītības satura centru, taču pat pēc šīm konsultācijām ierakstu tā arī neizdevās atrast. Līdz šim eksāmenu ierakstīšanas gaita ritējusi bez problēmām, un skolai nav izdevies rast skaidrojumu, kāpēc kļūme gadījusies.

Vienīgā iespēja šķitusi lūgt skolēniem eksāmenu kārtot vēlreiz.

Skolēni piekrituši, bet vismaz viens no viņiem ar situāciju aizvien ir ļoti neapmierināts.

Skolēni varēja nepiekrist eksāmenu pārkārtot, tad atzīmi izliktu tikai no skolotājas dzirdētā, bet bez audioieraksta vērtējumu nevarētu pārsūdzēt apelācijas kārtībā. Valsts izglītības satura centrā skaidro, ka nekur citur šāda tehniska kļūme līdz šim nav bijusi.

Eksāmenu laikā darbojas īpašs Valsts izglītības satura centra anonīmais uzticības tālrunis, uz kuru gan skolēni, gan skolotāji var zvanīt un ziņot par iespējamām nebūšanām, un savstarpējās problēmas risināt ar šīs iestādes starpniecību.

Lasi vēl